Dodano dnia: 2020-09-17
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Udział w mieszkaniu na czwartym piętrze

ul. Skoroszewska 22/22, 02-495, Warszawa, (woj. mazowieckie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2020-10-14
Sygnatura: Kms 80/15
Powierzchnia: 30,15 m2
Cena wywołania: 90 699 zł
Cena oszacowania: 120 932 zł
Wadium: 12 094 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy

Barbara Cupriak

Kancelaria Komornicza, Hennela 10, Warszawa, 02-495 Warszawa

tel. 22 631-25-12 / fax. 22 631-25-12

Sygnatura: Kms 80/15

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy Barbara Cupriak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-10-2020 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy z siedzibą przy Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa, pokój 423, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika **** ******** położonej przy Skoroszewska 22/22, 02-495 Warszawa, dla której Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa XIII Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze WA5M/xxxxxxxx/5.
Opis nieruchomości:
Lokal o pow. 30,15 m2 usytuowany na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego. Składa się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym, przedpokoju i łazienki. Do lokalu przylega balkon. Sprzedaży podlega udział w wys. 1/2.


Suma oszacowania wynosi 120 932,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 90 699,00 .

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 12 093,20 zł.

Rękojmia powinna być złożona na rachunek bankowy komornika: PKO Bank Polski S.A.  31 1020 4900 0000 8702 3026 0681 do sprawy Kms 80/15 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość, przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie, zaś w kancelarii komornika sądowego odpis protokołu oszacowania oraz operat szacunkowy biegłego sądowego.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.

Zgodnie z art. 23 pkt 2 lit. a ustawy o zmienie ustawy o samorządzie gminnymoraz niektórych innych ustaw z dnia 25 czerca 2015 r. (Dz.U.2015.1045) uchylającym z art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawmych (Dz.U. 2015.626), zmieniającej m.in. ustawę z dniem 1 stycznia 2016 r., nabywca licytacyjny jest podatnikiem podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) nabytych w drodze sprzedaży w postępowaniu egzekucyjnym i upadłościowym.


Komornik Sądowy

Barbara Cupriak