Dodano dnia: 2021-09-16
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość zabudowana domem i budynkiem gospodarczym

ul. Zachodnia 52A, 63-100, Śrem, (woj. wielkopolskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Domy
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2021-10-20
Sygnatura: Km 643/20
Obszar działki: 0,4928 ha
Cena wywołania: 220 875 zł
Cena oszacowania: 294 500 zł
Wadium: 29 450 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Śremie


Kancelaria Komornicza nr I Przemysława Migasa


ul. Poznańska 24/2  63-100 Śrem


www.komorniksrem.pl


srem.migas@komornik.pl


Kontakt telefoniczny w godz. 8:00-16:00


tel: 061 283 06 91; 061 623 24 05; 061 222 43 78, 603 334 130


fax: 061 623 25 57


Sygn.akt Km 643/20


W odpowiedzi podać: sygn. akt  Km 643/20





O B W I E S Z C Z E N I E




           Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Śremie Przemysław Migas Kancelaria Komornicza nr I w Śremie zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 20 października 2021 roku o godz. 13:00 w sali nr 10 Sądu Rejonowego w Śremie odbędzie się:



P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A




prawa własności udziału 2/3 w nieruchomości położonej w Śremie przy ul. Zachodniej 52A, w strefie pośredniej miasta o nr KW PO1M/xxxxxxxx/6.


Działka nr 257/1 o powierzchni 1642 m2, zabudowana budynkiem gospodarczym murowanym, uzbrojona w sieć elektroenergetyczną. Kształt działki regularny, zbliżony do prostokąta, teren działki o nieco zróżnicowanej rzeźbie terenu, porośnięty drzewami, krzewami oraz trawą (m.in. drzewka owocowe).


Działka nr 257/2 o powierzchni 3286 m2, zabudowana budynkiem mieszkalnym murowanym, uzbrojona w sieć wodociągową, energetyczną, gazową, kanalizacyjną (zbiornik bezodpływowy). Kształt działki w miarę regularny, teren o nieco zróżnicowanej rzeźbie terenu, porośnięty drzewami, krzewami i trawą (m.in. świerki). Działka częściowo ogrodzona (ogrodzenie sąsiadów), siatka na słupkach metalowych. Dojazd do nieruchomości drogą o nawierzchni gruntowej. W dziale I-Sp Księgi Wieczystej dla przedmiotowej nieruchomości wpisano prawo służebności przechodu, przejazdu i przegonu przez działkę nr 391/88, natomiast jest to stan prawny nieaktualny.


Budynek mieszkalny konstrukcji murowanej, w zabudowie wolnostojącej, w części 1-kondygnacyjny, w części 2-kondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. Wybudowany w latach 60, rozbudowany w latach 70. Budynek funkcjonalnie wykorzystywany jako dwie niezależne części (parter i piętro), natomiast wg stanu prawnego jest to jeden budynek. Fundamenty betonowe, ściany zewnętrzne  z pustaków żużlobetonowych i częściowo z cegły. Strop żelbetowy, dach żelbetowy płaski, pokryty papą. Rynny i rury z blachy ocynkowanej. Budynek został ocieplony w latach 2004-2005. Na parterze: posadzki cementowe pokryte wykładziną i panelami MDF w pokojach, w kuchni terakota, wykładzina PCV w łazience, wiatrołapie i korytarzu. Ściany malowane farbą, częściowo wyłożone tapetami, w łazience boazeria PCV, w kuchni płytki w pasie roboczym. Stolarka okienna PCV oraz drewniana zespolona. Stolarka drzwiowa drewniana płytowa. Na piętrze: posadzki cementowe pokryte wykładziną PCV i parkietem w pokojach, w kuchni i łazience terakota. Ściany malowane farbą, częściowo wyłożone tapetami, w łazience częściowo boazeria PCV i farba, w kuchni częściowo płytki w pasie roboczym. Stolarka okienna PCV oraz drewniana zespolona. Stolarka drzwiowa drewniana płytowa. Układ funkcjonalny budynku; na parterze 4 pokoje, kuchnia, łazienka, wiatrołap, korytarz, komunikacja, na piętrze 3 pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz. Budynek wyposażony w następujące instalacje: elektryczna, wodociągowa, gazowa, kanalizacyjna (zbiornik bezodpływowy), c.o. (na parterze piec węglowy, na piętrze piece kaflowe).


Budynek gospodarczy murowany, jednokondygnacyjny, wybudowany w latach 60. Dach jednospadowy pokryty papą, strop częściowo deskowany, częściowo żelbetowy. Powierzchnia użytkowa budynku 27,47 m2. Stan techniczny budynków można uznać za średni. 



prawo własności 2/3 udziału w nieruchomości oszacowane jest na kwotę: 294 500,00 zł


Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi:


trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 220 875,00 zł




 


Przystępujący do licytacji obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości tj. 29 450,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w gotówce, na konto nr PKO BP 50 1020 4027 0000 1802 0767 0286 - z dopiskiem licytacja Km 643/20 lub w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Po w/w terminie rękojmia nie będzie przyjmowana.




Zgodnie z przepisami art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.




Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z komornikiem, operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w biurze komornika. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.




W związku z pojawiającymi się próbami wpływania na licytantów do odstąpienia od udziału w licytacji przez osoby zainteresowane zakupem nieruchomości po cenach wywołania, komornik informuje, że każda zgłoszona próba zastraszenia innego licytanta lub próba przekupstwa w zamian za odstąpienie od licytacji będzie zgłaszana organom ścigania na podstawie art. 305 § 1 i 2 kodeksu karnego, który stanowi: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega, kto w związku z publicznym przetargiem rozpowszechnia informacje lub przemilcza istotne okoliczności mające znaczenie dla zawarcia umowy będącej przedmiotem przetargu albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany.



Komornik Sądowy

Przemysław Migas