Dodano dnia: 2023-02-27
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Wróblowice, Osiedlowa 2 (dolnośląskie)

Osiedlowa 2, 55-330, Wróblowice, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-04-13
Obszar działki: 0,1815 ha
Cena wywołania: 34 155 zł
Cena oszacowania: 45 540 zł
Wadium: 4 554 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI UDZIAŁU W NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Śląskiej Albert Masternak, Kancelaria Komornicza nr IV w Środzie Śląskiej na podstawie art. 953 k.p.c. podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 13-04-2023r. o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej mającego siedzibę przy ul. św. Andrzeja 3 w sali nr 8, odbędzie się pierwsza licytacja udziału wynoszącego 2/40 części w nieruchomości gruntowej - działki gruntu nr 49/2 AM-1 o powierzchni 0,1815 ha położonej w obrębie Wróblowice przy ulicy Osiedlowej 2, gmina Miękinia, powiat średzki, woj. dolnośląskie, zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, parterowym z poddaszem użytkowym oraz garażem, dla której Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej Wydział IV Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr WR1S/xxxxxxxx/9.
Właścicielem udziału wynoszącego 2/40 części w przedmiotowej nieruchomości jest Paweł Górny.
Dla obszaru, na którym położona jest szacowana nieruchomość istnieje Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zachodniej części obrębu Wróblowice dla jednostki urbanistycznej „A” (Uchwała Rady Gminy Miękinia nr XLVIII/503/10 z dnia 30 kwietnia 2010 r. opublikowana w Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z 2010 r. Nr 121, poz. 1881). W dokumencie tym, przedmiotowa działka oznaczona jest jako: 3 MN/U - tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej. 

Suma oszacowania udziału wynoszącego 2/40 części wynosi 45.540,00zł, zaś cena wywołania udziału wynoszącego 2/40 części jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 34.155,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4.554,00zł. Rękojmię można uiścić także na konto  komornika:
Santander Bank Polska SA w Środzie Śląskiej 20 1090 2444 0000 0006 1800 0054
Rękojmię należy wpłacić najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. W przypadku przelewu na konto, za termin złożenia rękojmi uważa się  moment wpływu środków na  konto bankowe komornika. Zgodnie z przepisem art. 976 §1 k.p.c. w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. 

Oględziny ww. nieruchomości odbędą się w dniu 30-03-2023r. o godz. 10:00.

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł