Dodano dnia: 2025-03-14
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Węglowice, Węglowice 13D (śląskie)

Węglowice 13D, 42-133, Węglowice, (woj. śląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

e-licytacja
Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2025-03-20
Sygnatura: Km 44/24
Obszar działki: 2,0301 ha
Cena wywołania: 904 500 zł
Cena oszacowania: 1 206 000 zł
Wadium: 120 600 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Częstochowie

Jacek Szczepaniec

Kancelaria Komornicza, Racławicka 22,  Częstochowa,   42-218 Częstochowa

tel. 666055034 / fax. 

Sygnatura: Km 44/24

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Jacek Szczepaniec podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 44/24 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 



- nieruchomości położonej przy  Węglowice 13D,Węglowice,  42-130 Wręczyca Wielka, dla której Sąd Rejonowy w Częstochowie Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Rocha 90, Częstochowa, 42-217 Częstochowa)   prowadzi księgę wieczystą o numerze CZ2C/xxxxxxxx/3.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa zabudowana o pow. 2,0301 ha. Nieruchomość obejmuje pięć działek o następujących numerach ewidencyjnych 77/22, 77/23, 77/24, 77/25, 77/26. Nieruchomość objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego zgodnie z którym przeznaczenie terenu jest mieszane: MN,U tereny zabudowy mieszkaniowej i usługowej, Up,US tereny zabudowy usługowej - usługi publiczne z terenami sportu i rekreacji (niewielka działka nr 77/26 o pow. 137 mkw), P,U tereny zabudowy produkcyjnej i usługowej. Na nieruchomości odnotowano zabudowę handlowo - usługową, gospodarczą, komercyjną oraz mieszkalną. Zabudowa poza budynkiem handlowo - usługowym jest zdewastowana, część budynków jest do potencjalnej likwidacji lub generalnego remontu i adaptacji. Powierzchnia zabudowy budynków zgodnie z kartoteka budynków wynosi łącznie 2527 mkw. Teren nieruchomości zaniedbany w aspekcie urządzenia zieleni. Odnotowano naziemną infrastrukturę energetyczną w części północnej nieruchomości. Ogrodzenie mieszane z elementów prefabrykowanych betonowych oraz ogrodzenia drewniane i częściowo murowane. Nieruchomość jest zabudowana: 1) budynek handlowo - usługowy o pow. zabudowy 208 m2 - działka nr 77/22 2) budynek o pow. zabudowy 84 m2 - działka nr 77/22 3) kompleks 4 budynków stanowiących całość funkcjonalną i gospodarczą (2 z nich o funkcji mieszkalnej i 2 o funkcji niemieszkalnej) o łącznej pow. zabudowy 777 m2 - działka nr 77/24 4) budynek gospodarczy o pow. zabudowy 67 m2 - działka nr 77/24 5) kompleks 4 budynków o przeznaczeniu komercyjnym o łącznej pow. zabudowy 1391 m2 - działka nr 77/23 Na nieruchomości ustanowione jest ograniczone prawo rzeczowe - służebność osobista, dożywotnie i bezpłatne mieszkanie polegające na zamieszkiwaniu w całym budynku mieszkalnym znajdującym sie na działce nr 77/24, z prawem współkorzystania z wszelkich pomieszczeń i urządzeń służących do użytku mieszkańców domu. Według biegłego wartość wskazanej służebności wynosi 195000,00 zł. Ponadto na nieruchomości ustanowione ograniczone prawo rzeczowe w postaci służebności gruntowej przejazdu i przechodu przez działki nr 77/22 i 77/25 na rzecz każdoczesnego właściciela działki nr 77/21.

 

Suma oszacowania wynosi 1 206 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 904 500,00 zł.  

 

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

 

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 120 600,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 47 1600 1462 1878 0283 9000 0001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

 

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 20.03.2025 o godzinie: 12.00  a zakończy się w dniu 27.03.2025 o godzinie: 12.00.  Na podstawie art. 986§ 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

 

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. 


Zgodnie z art.  976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.




Komornik Sądowy

Jacek Szczepaniec