OBWIESZCZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem Agnieszka Emilia Iwanowicz na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 18-07-2023r. o godz 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem mającego siedzibę pod adresem ul. Ludowa 44, 18-200 Wysokie Mazowieckie w sali nr C, odbędzie się druga licytacja:
-nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Szepietowo, będąca przedmiotem użytkowania wieczystego, w skład której wchodzi. działka oznaczona numerem geodezyjnym 28/33 o pow. ogółem 0,3864ha, położona w Szepietowie, przy ulicy Kolejowej, obręb 1 Szepietowo, powiat wysokomazowiecki, woj. podlaskie, zabudowana budynkiem biurowym, warsztatowym, magazynowym i garazowym stanowiącymi własność użytkownika wieczystego. Utwardzenie terenu z kostki betonowej i asfaltu. Od strony ul. Kolejowej ogrodzenie z prętów metalowych na fundamencie betonowym z cokołem z cegły klinkierowej, z bramą o szerokości ok. 8m – przesuwaną ręcznie, od strony zachodniej i południowej ogrodzenie stanowią ściany budynków, od strony wschodniej ogrodzenie z prętów metalowych na fundamencie betonowym i słupach metalowych(jest zlokalizowane na działce 28/34 przejetej przez Skarb Państwa). Działka przylega do drogi publicznej – ul. Kolejowej o asfaltowej nawierzchni, bezpośredni dostęp. Sieć gazowa, energetyczna. Na nieruchomości znajduje się kanalizacja lokalna i studnia głębinowa z wykonanymi przyłączami do budynku biurowego. Ponadto budynek jest połączony siecią ciepłownicza z nieruchomości sąsiedniej – działka 28/21. Ze studni głębinowej znajdującej się na działce 28/33 rozprowadzone są przyłącza do działek sąsiednich. Budynek garażowy w części znajduje się na działce 28/27. Decyzją o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, znak AB-IV.747.2.8.2019.NK z 03.01.2020r. dokonano podziału działki oznaczonej nr 28/23 na działki 28/33 i 28/34. Działka 28/34 z mocy prawa przeszła na własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Polskie Linie Kolejowe S.A. Dla nieruchomości SR w Wysokiem Mazowieckiem IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o nr LM1W/xxxxxxxx/2. Suma oszacowania działki 28/33 wynosi 926 746,79zł zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 617 831,19zł Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 92 674,68zł.
- nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Szepietowo, będąca przedmiotem użytkowania wieczystego, w skład której wchodzi. działka oznaczona numerem geodezyjnym 28/27 o pow. ogółem 0,0465ha, położona w Szepietowie, przy ulicy Kolejowej, obręb 1 Szepietowo, powiat wysokomazowiecki, woj. podlaskie, zabudowana budynkiem warsztatowym z garażem, stanowiącymi odrębne nieruchomości budynkowe stanowiące własność użytkownika wieczystego. Kształt działki zbliżony do wąskiego prostokąta. Od strony wschodniej nieruchomości w części ogrodzenie z prętów metalowych na fundamencie betonowym i słupach metalowych. Brak dostępu do drogi publicznej. Przez teren nieruchomości sąsiedniej. Sieć gazowa, energetyczna. Na nieruchomości znajduje się fragment zbiornika kanalizacji sanitarnej lokalnej oraz przez nieruchomość przebiega przyłącze wodociągowe. Uwaga: na działce brak budynku gospodarczego, który widnieje na mapie ewidencyjnej. Dla nieruchomości SR w Wysokiem Mazowieckiem IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o nr LM1W/xxxxxxxx/6 . Suma oszacowania działki 28/27 wynosi 111 526,21zł zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 74 350,81zł Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 11 152,62zł.
Nieruchomości o nr KW: LM1W/xxxxxxxx/2 oraz LM1W/xxxxxxxx/6 będą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego, wynikjacego z art 43 us 1 pkt 10 w zw z art 2 pkt 14 ustawy o podatku od towarów i usług.
Obie nieruchomości oddane są w użytkowanie wieczyste do dnia 01-08-2101r. Zgodnie z ewidencją gruntów są to tereny przemysłowe. Użytkownikiem wieczystym w/w nieruchomości jest Witold Dawidowski
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, nieruchomości działek.
Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:PKO BP SA Odd. 1 w Wysokiem Mazowieckiem 69 1020 1332 0000 1202 0567 6459 -najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.10:00 do godz.15:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem przy ul. Ludowa 44 odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Komornik Sądowy
Agnieszka Emilia Iwanowicz