Dodano dnia: 2023-04-06
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Sobótka, Dworcowa 26 (dolnośląskie)

Dworcowa 26, 55-050, Sobótka, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
2 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-05-15
Sygnatura: Km 763/19
Obszar działki: 0,1090 ha
Cena wywołania: 533 000 zł
Cena oszacowania: 799 500 zł
Wadium: 79 950 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu

Damian Adamczyk

Kancelaria Komornicza, Al. Armii Krajowej 8c,  Wrocław,   50-541 Wrocław

tel. 718890098 / fax. 

Sygnatura: Km 763/19

 

 

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu Damian Adamczyk na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  15-05-2023 o godz. 11:30  pod adresem: Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu Wydział VI Cywilny, ul. Joannitów 14, 50-525 Wrocław, pokój 18J,  odbędzie się druga licytacja

użytkowania wieczystego, którego   właścicielem jest ***********   położonego przy  ul. Dworcowa 26, 55-050 Sobótka , dla której  Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Krzyków IV Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. ul. Komandorska 16, Wrocław, 50-022 Wrocław)   prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1K/xxxxxxxx/7.
Opis nieruchomości:
Prawo wieczystego użytkowania nieruchomości zabudowanej budynkiem stanowiącym odrębną nieruchomość dotyczy gruntu o powierzchni 0,1090 ha. Budynek stanowiący odrębną nieruchomość to zespół dwóch budynków o funkcji produkcyjno-magazynowej z częścią administracyjno-socjalną (rok budowy: około 1980). Budynek główny - jednokondygnacyjny w zabudowie bliźniaczej, niepodpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym w części produkcyjnej. Powierzchnia zabudowy: 330,00 m2. Budynek pomocniczy - jednokondygnacyjna przebudówka zlokalizowana od południowej strony budynku głównego (posiada osobne wejście). Powierzchnia zabudowy: 22,00 m2.

Suma oszacowania wynosi 799 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  2/3 sumy oszacowania i wynosi 533 000,00 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto.   Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 79 950,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: ING Bank Śląski S.A. 12105015751000009239842199.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją w sądzie mieszczącycm się pod adresem: ul. Podwale 30, Wrocław, 50-040 Wrocław można przeglądać protokół opisu i oszacowania wyżej wymienionej nieruchomosći. 

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach: 

 

Data oględzin Godziny oględzin
04.05.2023 11:30 - 12:00

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.

Komornik Sądowy

Damian Adamczyk

 

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł