Dodano dnia: 2024-08-16
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Przemyśl, Przemyśl (podkarpackie)

Przemyśl, 37-700, Przemyśl, (woj. podkarpackie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-10-04
Sygnatura: Km 1993/22
Obszar działki: 0,2804 ha
Cena wywołania: 276 750 zł
Cena oszacowania: 389 000 zł
Wadium: 38 900 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu

Agnieszka Bandosz

Kancelaria Komornicza, Plac Na Bramie 12, Przemyśl, 37-700 Przemyśl

tel. 166751413 / fax. 166751413

Sygnatura: Km 1993/22

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI




 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu Agnieszka Bandosz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 04-10-2024 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Przemyślu z siedzibą przy Mickiewicza 14, 37-700 Przemyśl, sala 39, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika: *******, nieruchomości stanowiącej:

 

- działkę nr 227 obręb 215 o pow 0,0810 ha zaewidencjonowana w całości jako Br-PsIII – grunty rolne i dzialkę nr 230/3 obręb 215 pow. 0,1154 ha zaewidencjonowana w części o powierzchni 0,0493 ha jako Br-PsIII – grunty rolne ---- GODZ. 9:30

położonej: , 37-700 Przemyśl,

dla której Sąd Rejonowy w Przemyślu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze PR1P/xxxxxxxx/3.

 

Suma oszacowania wynosi 369 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 276 750,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 36 900,00 zł. 



- działkę 304 obręb 2015 o pow 0,0840 ha zaewidencjonowana w całości jako RIVa ---GODZ. 10:00

położonej: , 37-700 Przemyśl,

dla której Sąd Rejonowy w Przemyślu VI Wydział Ksiąg Wieczystych

prowadzi księgę wieczystą o numerze PR1P/xxxxxxxx/3.

 

Suma oszacowania wynosi 20 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 15 000,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 2 000,00 zł. 



Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. O. w Przemyślu 35 1500 1634 1216 3004 7972 0000. najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg



Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 8:00 do godz.15:00 oraz przeglądać w kancealrii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

 

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

 

Komornik Sądowy

 

Agnieszka Bandosz