Dodano dnia: 2023-05-16
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Prudnik, Wiejska 26b (opolskie)

Wiejska 26b, 48-200, Prudnik, (woj. opolskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-06-13
Sygnatura: Km 159/19
Cena wywołania: 201 000 zł
Cena oszacowania: 268 000 zł
Wadium: 26 800 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Prudniku

Piotr Pełka

Kancelaria Komornicza, Kościuszki 12, Prudnik, 48-200 Prudnik

tel. 77 4365655 / fax.

Sygnatura: Km 159/19

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI




Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Prudniku na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 13-06-2023 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Prudniku z siedzibą przy Kościuszki 5, 48-200 Prudnik, pokój 65, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącego/ej do dłużnika **** ******** położonego przy Wiejska 26b, 48-200 Prudnik, dla którego Sąd Rejonowy w Prudnik Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze OP1P/xxxxxxxx/4. Suma oszacowania wynosi 268 000,00 zł , zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 201 000,00 .

Rękojmia winna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 26 800,00 zł. . Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BS W PRUDNIKU 26 8905 0000 2000 0000 5047 0001.

 

Nieruchomość można oglądać po wcześniejszym uzgodnieniu z Komornikiem

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno przeglądać akta postępowania egzekucyjnego .

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 





Komornik Sądowy

 

Piotr Pełka