Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Opatowie
Bartłomiej Szyszka
Kancelaria Komornicza, ul. Żeromskiego 1, Opatów, 27-500 Opatów
tel. 158684095 / fax. 158684095
Sygnatura: GKM 5/22
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opatowie Kancelaria Komornicza w Opatowie na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-12-2022 o godz. 11:00 w kancelarii komornika odbędzie się pierwsza licytacja:
- nieruchomości należącej do dłużnika **** ******** położonej przy ,Kornacice gm. Opatów, 27-500 Opatów, dla której Sąd Rejonowy w Opatowie prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1T/xxxxxxxx/9.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość położona w obrębie Kornacice gm. Opatów posiadająca założoną księgę wieczystą w Sądzie Rejonowym w Opatowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych o numerze: KI1T/xxxxxxxx/9 w postaci: działki Nr 272/2 o pow. 1,46 ha, nr 272/3 o pow. 1,05 ha, nr 492 o pow. 0,52 ha położone w Kornacicie gm. Opatów posiadają regularny kształt w zarysie zbliżony do prostokąta o szerokości ok. 33 metrów. Działki nie przylegają bezpośrednio do drogi publicznej ale dostęp jest możliwy poprzez działki Nr 273/1, 274/1. Działki północną granicą sąsiadują z terenami zabudowy zagrodowo – mieszkaniowej. Ukształtowanie terenu lekko wznoszące się w kierunku południowym a w dalszej części lekko opadające. Południowa granica działek sąsiaduje terenami luźnej zabudowy zagrodowej. Tereny użytkowane rolniczo w korzystnej kulturze
Suma oszacowania wynosi 170 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 127 500,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 17 000,00 zł.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.
- nieruchomości należącej do dłużnika **** ******** położonej przy ,Bogusławice, 27-500 Opatów, dla której Sąd Rejonowy w Opatowie prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1T/xxxxxxxx/9.
Opis nieruchomości:
Nieruchomości posiadająca założoną księgę wieczystą w Sądzie Rejonowym w Opatowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych o numerze: KI1T/xxxxxxxx/9 w postaci: działki ewidencyjne nr 133 o pow. 0,33 ha, nr 134 o pow. 0,33 ha położone Bogusławiece gm. Sadowie. Działki usytuowane w odległości ok. 400 metrów od w/w działek w obrębie Kornacice. Dojazd do terenu niezbyt korzystny na długości ok. 200metrów od drogi krajowej. Tereny te stanowią nieznaczne obniżenie z kierunku północnego i południowego, dlatego też w okresach ze znacznymi opadami są to prawdopodobnie tereny dość podmokłe. W nieodległym sąsiedztwie jednostkowa zabudowa zagrodowa. Kształt działek –regularny, przylegają do siebie tworząc prostokąt o przybliżonych wymiarach 60x100metrów. Działka wykorzystywana rolniczo – łąka.
Suma oszacowania wynosi 19 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 14 550,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 940,00 zł.
- nieruchomości należącej do dłużnika **** ******** położonej przy ,Zochcin, 27-580 Sadowie, dla której Sąd Rejonowy w Opatowie prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1T/xxxxxxxx/9.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość posiadająca założoną księgę wieczystą w Sądzie Rejonowym w Opatowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych o numerze: KI1T/xxxxxxxx/9 w postaci: działka ewidencyjna Nr 873 o pow. 0,99 ha położona w Zochcin gm. Sadowie. Działka usytuowana na terenach użytków rolnych z jednostkową zabudową zagrodową, po południowej stronie drogi krajowej Nr 9. Dojazd do terenów drogą gruntową, częściowo utwardzoną kamieniem. Odległość od drogi krajowej ok. 800metrów. Tereny luźnej zabudowy zagrodowej. W nieodległym sąsiedztwie jednostkowa zabudowa zagrodowa. Działka posiada regularny kształt w zarysie zbliżony do prostokąta o szerokości 27metrów którą przylega do drogi dojazdowej. Ukształtowanie terenu nieznacznie opadające w kierunku południowy. Ogólna kultura rolna – korzystna.
Suma oszacowania wynosi 44 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 33 000,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 400,00 zł.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość posiadająca założoną księgę wieczystą w Sądzie Rejonowym w Opatowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych o numerze: KI1T/xxxxxxxx/9 w postaci: działki ewidencyjne Nr 917/2 o pow. 0,59 ha , nr 918 o pow. 1,94 ha położone w Zochcin gm. Sadowie. Działki usytuowane na terenach użytków rolnych z jednostkową zabudową zagrodową, po południowej stronie drogi krajowej Nr 9. Działki łącznie posiadają kształt prostokąta o szerokości ok. 85metrów. Od strony północnej działki przylegają szerokością do asfaltowej dogi dojazdowej a od strony południowej do częściowo utwardzonej drogi gruntowej. Tereny luźnej zabudowy zagrodowej. W nieodległym sąsiedztwie jednostkowa zabudowa zagrodowa. Ukształtowanie terenu nieznacznie wznoszące się w kierunku południowym a następnie lekko opadające. Na działce zasiewy jednoroczne, ogólna kultura rolna – korzystna.
Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank Polska Kasa Opieki SA I Oddział w Opatowie 46 1240 2773 1111 0010 8760 2402.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.