Dodano dnia: 2024-08-08
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Nowosielce, Heleny Gniewosz 24 (podkarpackie)

Heleny Gniewosz 24, 38-533, Nowosielce, (woj. podkarpackie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

e-licytacja
Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-08-14
Sygnatura: KMP 11/00
Obszar działki: 0,4686 ha
Cena wywołania: 94 577 zł
Cena oszacowania: 126 103 zł
Wadium: 12 611 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Sanoku

Marzena Radziuk

Kancelaria Komornicza, Cerkiewna 7,  Sanok,   38-500 Sanok

tel. 134636821 / fax. 

Sygnatura: KMP 11/00

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sanoku Kancelaria Komornika nr II podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KMP 11/00 w dniu: 14.08.2024 o godzinie: 10:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

 

- nieruchomości położonej przy  Heleny Gniewosz 24,Nowosielce,  38-530 Zarszyn, dla której Sąd Rejonowy w Sanoku V Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Kościuszki 5, Sanok, 38-500 Sanok)  prowadzi księgę wieczystą o numerze KS1S/xxxxxxxx/5.

Opis nieruchomości:
Działka nr 693/20 o pow. 0,4435 ha ( użytki RIIIa - 0,2070 ha, RIVa - 0,2060 ha, B - 0,0305 ha) bezpośrednio sąsiadująca z drogą krajową nr 28. Teren działki jest płaski, działka położona na terenie domów jednorodzinnych. Działka ta jest zabudowana parterowym budynkiem murowanym z pustaka pianowego grubości 24 cm (wiele lat wcześniej budynek był biurem i kotłownią zasilającą nieistniejące już szklarnie), obecnie zgłoszonym jako budynek mieszkalny nr 24. Instalacje: prąd, siła, gaz doprowadzony do budynku, ogrzewanie z piecyka żeliwnego (brak co), wody bieżącej brak (czerpana wiadrem ze studni obok budynku), łazienki i wc nie ma, jako WC służy drewniana toaleta na zewnątrz budynku tzw. wygódka. ---------- Do północnej ściany budynku przylega wiata stalowo-drewniana, która w ok. 85% znajduje się na sąsiedniej działce nie będącej własnością dłużnika, a w ok. 25% na działce nr 693/20. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 82 m2, powierzchnia użytkowa wynosi 70,24 m2, w tym część mieszkalna wynosi 26,81 m2. W części mieszkalnej nie ma kuchni ani łazienki. W budynku: przedpokój, dwa pokoje, garaż. Dach konstrukcji drewnianej pokryty eternitem, okna - część stalowych część PCV porozbiórkowe, nierozwierane, podłogi w jednym pomieszczeniu z paneli, w drugim wylewka betonowa, ściany - tynk cementowo wapienny kat.III, ściany zewnętrzne nie otynkowane, na sufitach częściowo boazeria drewniana, częściowo płyta kartonowo-gipsowa, garaż jest w stanie surowym (klepisko, brak tynków, brak części ściany, aktualnie wykorzystywany jako składowisko śmieci). ------------- Działka nr 693/6 o pow. 0,0251 ha (użytek Wp - grunty pod wodami powierzchniowymi płynącymi). Działka nr 693/6 nie posiada dostępu do drogi publicznej, teren działki w znacznej części stanowi brzeg potoku Pielnica, jest zakrzaczona.

 

Suma oszacowania wynosi 126 103,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 94 577,25 zł.  

 

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 17:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

 

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 12 610,30 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 87 1600 1462 1874 5961 8000 0001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

 

 

 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  21.08.2024 o godzinie: 10:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia. 

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. 


Zgodnie z art.  976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.




Komornik Sądowy

Marzena Radziuk