Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Braniewie
Adam Rezmerski
Kancelaria Komornicza, Gdańska 8, Braniewo, 14-500 Braniewo
tel. 55 230 43 44 / fax.
Sygnatura: Km 2086/22
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Braniewie Adam Rezmerski Kancelaria Komornicza nr II w Braniewie podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 2086/22 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:
- garażu położonego przy BN,Lechowo, 14-520 Pieniężno, dla którego Sąd Rejonowy w Braniewie V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. , Braniewo, 14-500 Braniewo) prowadzi księgę wieczystą o numerze EL1B/xxxxxxxx/2.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest określenie nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem niemieszkalnym, położonej w obrębie Lechowo, gmina Pieniężno, zlokalizowanej na działce nr 188/1 o powierzchni 0,0171 ha. Na działce nr 188/1 znajduje się jednokondygnacyjny budynek o funkcji: pozostałe niemieszkalne, o powierzchni zabudowy 29 m2 oraz powierzchni użytkowej 24,00 m2 ( powierzchnia określona została na podstawie obmiarów rzeczoznawcy majątkowego dokonanych dalmierzem elektronicznym ). Rok zakończenia budowy budynku to 1930. Działka nr 188/1 posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej na działce nr 259/3 – droga nieutwardzona. Nieruchomość składająca się z działki nr 188/1 ( obręb Lechowo ), objęta księgą wieczystą nr EL1B/xxxxxxxx/2 w Sądzie Rejonowym w Braniewie w Wydziale Ksiąg Wieczystych. Nieruchomość położona jest w obszarze uzbrojonym w media komunalne ( media w drodze), takie jak: Sieć elektroenergetyczna 230/400V; Sieć wodociągowa gminna; Działka nr 188/1 Rodzaj użytków: Bi – 0,0171.
Suma oszacowania wynosi 6 800,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 5 100,00 zł.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 11:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 680,00 zł.
Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 78160014621859115180000001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.
Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 17.07.2024 o godzinie: 10.00 a zakończy się w dniu 24.07.2024 o godzinie: 10.00. Na podstawie art. 9867 § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.
Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/ oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Na podstawie art. 9864 § 2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z art. 976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Komornik Sądowy
Adam Rezmerski