Dodano dnia: 2022-09-29
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Kobyla Miejska, Kobyla Miejska (łódzkie)

Kobyla Miejska, 98-240, Kobyla Miejska, (woj. łódzkie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2022-10-24
Sygnatura: Km 398/20
Obszar działki: 8,7300 ha
Cena wywołania: 481 800 zł
Cena oszacowania: 642 400 zł
Wadium: 64 240 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Zduńskiej Woli

Anna Skibińska

Kancelaria Komornicza, Łaska 21 lok.8 ,  Zduńska Wola,   98-220 Zduńska Wola

tel. 502 942 708 / fax. 43 825 14 87

Sygnatura: Km 398/20

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Zduńskiej Woli Anna Skibińska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  24-10-2022 o godz. 09:00  w budynku Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli z siedzibą przy ul. Żeromskiego 19, 98-220 ,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest ************** położonej przy  ,Kobyla Miejska,  98-240 Szadek , dla której  Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli V Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. ul. Żeromskiego 19, Zduńska Wola, 98-220 Zduńska Wola)   prowadzi księgę wieczystą o numerze SR1Z/xxxxxxxx/8.

Suma oszacowania wynosi 642 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 481 800,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 64 240,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Wieluniu 72 1020 4564 0000 5002 0118 4431.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:30 do godz. 15:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. ul. Żeromskiego 19, 98-220  ZDUŃSKA WOLA.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Anna Skibińska