Dodano dnia: 2023-02-15
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Nieruchomość w miejscowości Bochnia, Majora Bacy 6 (małopolskie)

Majora Bacy 6, 32-700, Bochnia, (woj. małopolskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Inne
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-03-22
Sygnatura: KM 391/17
Obszar działki: 0,0673 ha
Cena wywołania: 30 750 zł
Cena oszacowania: 41 000 zł
Wadium: 4 100 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Bochni

Dawid Szewczyk

Kancelaria Komornicza, T. Kościuszki 1,  Bochnia,   32-700 Bochnia

tel. 534905054 / fax. 

Sygnatura: KM 391/17

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Bochni Dawid Szewczyk na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  22-03-2023 o godz. 09:00  w budynku Sądu Rejonowego w Bochni z siedzibą przy Kosciuszki 4, 32-700 Bochnia, pokój 114,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest ************* położonej przy  Mjr Bacy 6, 32-700 Bochnia , dla której  SĄD REJONOWY BOCHNIA V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH  (adres: ul.  , BOCHNIA,  32-700 BOCHNIA prowadzi księgę wieczystą o numerze TR1O/xxxxxxxx/0.

Suma oszacowania wynosi 41 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 30 750,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 100,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ BNP Paribas S.A. 24 1600 1462 1836 7578 8000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 10:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Kosciuszki 4, Bochnia, 32-700  Bochnia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Dawid Szewczyk