Dodano dnia: 2022-06-21
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Zgorzelec, Lubanska 12d/1 (dolnośląskie)

Lubanska 12d/1, 59-900, Zgorzelec, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2022-07-18
Sygnatura:  Km 894/20
Powierzchnia: 54,500 m2
Cena wywołania: 144 525 zł
Cena oszacowania: 192 700 zł
Wadium: 19 270 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu

Monika Jasińska

Kancelaria Komornicza, Boh. Getta 2,  Zgorzelec,   59-900 Zgorzelec

tel. (075) 643-59-54 / fax. (075) 643-59-54

Sygnatura: Km 894/20

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Zgorzelcu Monika Jasińska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  18-07-2022 o godz. 12:00  w budynku Sądu Rejonowego w Zgorzelcu z siedzibą przy Armii Krajowej 104, 59-900 Zgorzelec, pokój 205,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest *********** położonej przy  Lubańska 12d/1, 59-900 Zgorzelec , dla której  Sąd Rejonowy Zgorzelec Wydział V Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. ul. Poniatowskiego 2, Zgorzelec,  59-900 Zgorzelec prowadzi księgę wieczystą o numerze JG1Z/xxxxxxxx/1.
Opis nieruchomości:
lokal mieszkalny nr 1 znajduje się na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Lubańskiej 12D. Składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z wc oraz przedpokoju i piwnicy o łącznej pow. 54,500 m2 (pow. użytkowa lok. 48,70 m2).

Suma oszacowania wynosi 192 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 144 525,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 270,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank ING 59 1050 1575 1000 0090 6769 5065.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 13:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Armii Krajowej 104, Zgorzelec, 59-900  Zgorzelec.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Monika Jasińska

 

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł