Dodano dnia: 2024-02-08
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Walońska 19/81 (dolnośląskie)

Walońska 19/81, 50-413, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-03-21
Sygnatura: km 138/23
Powierzchnia: 51,90 m2
Cena wywołania: 509 250 zł
Cena oszacowania: 679 000 zł
Wadium: 67 900 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu

Artur Gadomski

Kancelaria Komornicza, Al Armii Krajowej 6A/3,  Wrocław,   50-541 Wrocław

tel. 71 336 04 80 / fax. 71 336 04 80

Sygnatura: km 138/23



OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu Artur Gadomski Kancelaria Komornicza nr VI we Wrocławiu na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie km 138/23 w dniu 21-03-2024 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu z siedzibą przy Podwale 30, 50-040 Wrocław, sala 133, odbędzie się pierwsza licytacja:

 

- lokalu mieszkalnego, którego   właścicielem jest ******* położonego przy  Walońska 19/81, 50-314 Wrocław, dla którego Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu IV Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Komandorska 16, Wrocław, 50-022 Wrocław )  prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1K/xxxxxxxx/0.
Opis nieruchomości:
OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu Artur Gadomski Kancelaria Komornicza nr VI we Wrocławiu na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 21.03.2024r. r. o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w dla Wrocławia-Krzyków I Wydział Cywilny mającego siedzibę pod adresem: ul. Podwale 30, 50-040 Wrocław w sali nr 133, odbędzie się pierwsza licytacja nieuchomości lokalowej położonej we Wrocławiu, przy ul. Walońskiej 19 składającej się z lokalu mieszkalnego oznaczonego nr 81 położonego na IV piętrze budynku o powierzchni użytkowej 51,90 m2 i udziału w prawie własności działki nr 11/11, AM-6, obręb Południe i w częściach wspólnych budynku, wynoszącego 5.190/3.049.577 części dla której Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr WR1K/xxxxxxxx/0 Suma oszacowania wynosi 679 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 509 250,00 zł. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania to jest 67 900,00 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika: 72 1050 1575 1000 0090 3164 3811 ING Bank Śląski S.A. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość tj. w terminie 7.03.2024r. w godzinach od 10:00 do 10:30 a w Sądzie Rejonowym w dla Wrocławia-Krzyków I Wydział Cywilny można przeglądać protokół opisu i oszacowania (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 374/21). Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie lub przedmiotów razem z zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Suma oszacowania wynosi 679 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 509 250,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 67 900,00 zł.

 

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją w sądzie mieszczącycm się pod adresem: ul. Podwale 30, Wrocław, 50-040 Wrocław można przeglądać protokół opisu i oszacowania wyżej wymienionej nieruchomosći. 

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach: 

 

Data oględzin Godziny oględzin
07.03.2024 10:00 - 10:30


 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: ING Bank Śląski S.A. 72 1050 1575 1000 0090 3164 3811.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

 

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.



Komornik Sądowy

Artur Gadomski

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł