Dodano dnia: 2023-04-19
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Grabiszyńska 9/9 (dolnośląskie)

Grabiszyńska 9/9, 53-501, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-06-02
Sygnatura: GKm 38/21
Powierzchnia: 27,00 m2
Cena wywołania: 190 500 zł
Cena oszacowania: 254 000 zł
Wadium: 25 400 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia

Michał Kampa

Kancelaria Komornicza, ul. Olszewskiego 7,  Wrocław,   51-642 Wrocław

tel. 71-759-89-79 / fax. 71-759-89-79

Sygnatura: GKm 38/21

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  dla Wrocławia-Śródmieścia Michał Kampa na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  02-06-2023 o godz. 13:00  pod adresem: budynek Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Śródmieścia we Wrocławiu, Podwale 30, 50-040 Wrocław, pokój sala 57,  odbędzie się pierwsza licytacja

spółdzielczego lokalu mieszkalnego, którego  właścicielem jest dłużnik< **** ******** położonego przy  Grabiszyńska 9/9, 53-501 Wrocław , dla którego  Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków IV Wydział Ksiąg Wieczystych   (adres: ul. Grabiszyńska 9/9, Wrocław,  53-501 Wrocław prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1K/xxxxxxxx/6.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość wyposażona jest w sieci infrastruktury technicznej: gazową, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i ciepłowniczą. Lokal ma powierzchnę użytkową 27,00m² (według KW), natomiast według pomiaru sporządzonego przez Biegłego Sądowego powierzchnia rzeczywista lokalu wynosi 25,34 m². Rozbieżność pomiędzy wielkością powierzchni użytkowej lokalu ustaloną na podstawie pomiarów z natury, a informacją w tym zakresie ujawnioną w treści KW wynosi-1,66 m² i może ona być spowodowana błędami pomiarowymi i krzywizną ścienną. Lokal położony jest na drugiej kondygnacji, szesnastopiętrowego bloku, w klatce schodowej oznaczonej nr 9. W jego skład wchodzą : jeden pokój, wnęka kuchenna oraz łazienka. Powierzchnia pomieszczeń wynosi: a) pokój z aneksem kuchennym 23,25 m2 b) łazienka 2,09 m2

Suma oszacowania wynosi 254 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 190 500,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 25 400,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: ING Bank Śląski S.A. 30105015751000009250315935.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją w sądzie mieszczącycm się pod adresem: ul. Podwale 30/30, Wrocław, 50-040 Wrocław można przeglądać protokół opisu i oszacowania wyżej wymienionej nieruchomosći. 

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach: 

 

Data oględzin Godziny oględzin
19.05.2023 10:00 - 11:00

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Michał Kampa

 

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł