Dodano dnia: 2024-05-10
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Warszawa, Literacka 19/48 (mazowieckie)

Literacka 19/48, 01-864, Warszawa, (woj. mazowieckie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-06-03
Sygnatura: Km 1252/17, Km 3836/17, Km 3837/17, Km 2382/18, Km 438/19, Km 1805/19, Km 545/21, Km 250/24
Powierzchnia: 33,1 m2
Cena wywołania: 182 753 zł
Cena oszacowania: 243 670 zł
Wadium: 24 367 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

OBWIESZCZENIE  O  LICYTACJI  NIERUCHOMOŚCI
o nr KW WA1M/xxxxxxxx/5

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie Anna Hoppe Kancelaria Komornicza nr IV w Warszawie, na podstawie przepisu art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1252/17, Km 3836/17, Km 3837/17, Km 2382/18, Km 438/19, Km 1805/19, Km 545/21, Km 250/24 w dniu w dniu 03-06-2024 r. o godz. 13:30 w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie mającego siedzibę pod adresem ul. Kocjana 3, 01-473 Warszawa w sali nr  1152, odbędzie się  pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego nr 48 stanowiącego odrębną nieruchomość wraz z przysługującym udziałem związanym z własnością lokalu w wysokości 18/10000 w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku  i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali położonego pod adresem: 01-864 Warszawa, ul. Literacka 19/48, dla którego Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze WA1M/xxxxxxxx/5 będącego własnością dłużnika **** ******** położonym w Warszawie przy ul. Literackiej 19 na VI piętrze (VII kondygnacji) w III klatce schodowej. Budynek posiada windę. Lokal mieszkalny obejmuje: jeden pokój, kuchnię, przedpokój, łazienkę i toaletę (wg. działu I-O księgi wieczystej w/w nieruchomości). Lokal wyposażony jest we wszystkie standardowe instalacje infrastruktury technicznej z sieci miejskiej. 

Suma oszacowania wynosi 243 670,00 zł (słownie: dwieście czterdzieści trzy tysiące sześćset siedemdziesiąt złotych zero groszy, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 182 752,50 zł (słownie: sto osiemdziesiąt dwa tysiące siedemset pięćdziesiąt dwa złote pięćdziesiąt groszy).

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania to jest 24 367,00 zł (słownie: dwieście czterdzieści trzy tysiące sześćset siedemdziesiąt złotych zero groszy), najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. 

Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
Bank Millennium SA 55 11602202 0000 0002 9930 0395 
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal stanowiący przedmiot licytacji w dni powszednie od godz. 18.00 do godz. 19.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie mieszczącego się pod adresem: 01-473 Warszawa, ul. Kocjana 3 protokół opisu i oszacowania nieruchomości (sygn. akt sprawy z nadzoru nad egzekucją z nieruchomości II Co 601/17).

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.