Dodano dnia: 2024-04-10
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Wałbrzych, Romualda Traugutta 8/7 (dolnośląskie)

Romualda Traugutta 8/7, 58-300, Wałbrzych, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
2 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-05-15
Sygnatura: Km 1771/16
Powierzchnia: 52,48 m2
Cena wywołania: 54 600 zł
Cena oszacowania: 81 900 zł
Wadium: 8 190 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Wałbrzychu

Aleksandra Struzik

Kancelaria Komornicza, Sienkiewicza 4,  Wałbrzych,   58-300 Wałbrzych

tel. 748444577 / fax. 748444577

Sygnatura: Km 1771/16



OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu , Kancelaria Komornicza Nr VI w wałbrzychu na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1771/16 w dniu 15-05-2024 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z siedzibą przy Słowackiego 11a, 58-300 Wałbrzych, odbędzie się druga licytacja:

 

- lokalu mieszkalnego, którego   właścicielem jest *********** położonego przy  ul.Traugutta 8/7, 58-300 Wałbrzych, dla którego Sąd Rejonowy w Wałbrzychu Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul.Słowackiego 10, Wałbrzych, 58-300 Wałbrzych)   prowadzi księgę wieczystą o numerze SW1W/xxxxxxxx/8.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość lokalowa ( mieszkalna ) składająca się z przedpokoju o powierzchni użytkowej 4,88 m2 , dwóch pokoi o powierzchniach : 7,66 m2 i 13,90 m2 , kuchni o powierzchni 7,25 m2 , łazienki z WC o powierzchni 4,22 m2 i garderoby o powierzchni 2,92 m2 oraz czterech pomieszczeń przynależnych ( 2 piwnic , 1 pomieszczenia gospodarczego na korytarzu i 1 pomieszczenia na strychu ) o powierzchni użytkowej 40,83 m2, położona na trzeciej kondygnacji budynku mieszkalnego , wielorodzinnego zbudowanego w 1905 r. Obszar nieruchomości ( suma Pu i pp ) : 52,48 m2.Lokal wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje : elektryczną , wodno - kanalizacyjną i gazową. Ogrzewanie w lokalu częściowe. Tylko w dwóch pokojach zainstalowane piecyki gazowe , pozostałe pomieszczenia nie ogrzewane. Udział związany z własnością lokalu wynosi 875/10000 w nieruchomości nr SW1W/xxxxxxxx/0.Budynek usytuowany w zabudowie zwartej , jako budynek narożny północnej pierzei ulicy. Stan zachowania elementów konstrukcyjnych zewnętrznych : ściany nośne , konstrukcja i ceramiczne pokrycie dachu bez widocznych uszkodzeń. Elewacja w kondygnacji parteru z licowanej cegły z kamiennym cokołem w formie rustykalnych boni , w kondygnacjach wyższych elewacja tynkowa licowana cegłą z tynkowymi płycinami i geometryczną dekoracją w postaci ceglanych opasek i obramień okiennych.

Suma oszacowania wynosi 81 900,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 54 600,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 8 190,00 zł.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Wałbrzychu ul. Słowackiego11a, 58-300  Wałbrzych. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. 51 1090 2271 0000 0005 8400 0761.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

 

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.



Komornik Sądowy

Aleksandra Struzik

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł