Dodano dnia: 2023-03-20
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Tychy, Edukacji 80/92 (śląskie)

Edukacji 80/92, 43-100, Tychy, (woj. śląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-04-26
Sygnatura: Km 1858/19
Powierzchnia: 33,50 m2
Cena wywołania: 152 700 zł
Cena oszacowania: 203 600 zł
Wadium: 20 360 zł

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Tychach

Cezary Grabowski

Kancelaria Komornicza, Begonii 4a, Tychy, 43-100 Tychy

tel. 32 7802253 / fax. 32 7802253

Sygnatura: Km 1858/19

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Tychach Cezary Grabowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-04-2023 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Tychach z siedzibą przy Budowlanych 33, 43-100 Tychy, pokój sala 103, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika **** ******** położonego przy Edukacji 80/92, 43-100 Tychy, dla którego [Sąd Rejonowy w Tychach] prowadzi księgę wieczystą o numerze KA1T/xxxxxxxx/0.

Suma oszacowania wynosi 203 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 152 700,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 20 360,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce lub przelewem na konto 16 1050 1399 1000 0022 0225 6950 ING Bank Śląski S.A. najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją istnieje możliwość wizji lokalnej nieruchomości , po uprzednim ustaleniu terminu w Kancelarii Komornika. Operat szacunkowy znajduje się do wglądu w Kancelarii Komornika, 2 tygodnie przed ustalonym termin licytacji akta sprawy wraz z operatem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Tychach.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Komornik Sądowy

Cezary Grabowski