Dodano dnia: 2022-05-19
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Milicz, Kopernika 12D/7 (dolnośląskie)

Kopernika 12D/7, 56-300, Milicz, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2022-08-02
Sygnatura: KM 1189/19
Powierzchnia: 58,11 m2 + 5,87 m2
Cena wywołania: 129 829 zł
Cena oszacowania: 17 310 zł
Wadium: 1 731 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Miliczu Agnieszka Kołodziej

Kancelaria Komornicza nr I w Miliczu, Kopernika 23, Milicz, 56-300 Milicz

www.komornik-milicz.pl

 

tel. (71) 384 03 99 / fax. (71) 383 16 13

Sygnatura: KM 1189/19

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI


 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowymw Miliczu Agnieszka Kołodziej Kancelaria Komornicza nr 1 w Miliczu na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 02-08-2022 o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Miliczu z siedzibą przy J.Piłsudskiego 10, 56-300 Milicz, pokój 19, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika **** ******** położonego przy Kopernika 12D/7, 56-300 Milicz, dla którego SĄD REJONOWY MILICZ IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1M/xxxxxxxx/3.

Opis nieruchomości:

lokal mieszkalny usytuowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, 5 kondygnacyjnym, 4 piętrowym, całkowicie podpiwniczonym, wolnostojącym pochodzącym z roku 1984. Budynek znajduje się na działce nr 8/7 o powierzchni 0,2634 ha. Budynek wybudowany został z wielkiej płyty WBL, fundamenty betonowe. W roku 2005 przeprowadzono docieplenie budynku. Budynek ten posiada dach płaski kryty papą docieplony w 2005 r.. Lokal mieszkalny zlokalizowany jest na III piętrze (4 kondygnacja) wyżej opisanego budynku. Jest to mieszkanie składające się z: trzech pokoi, kuchni, łazienki, WC i przedpokoju o powierzchni użytkowej 58,11m2 + przynależnej piwnicy o powierzchni 5,87m2 (nr 7) oraz udziału w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali wynoszącego: 6398/240614. Szacowany lokal stanowi odrębną nieruchomość. Lokal wyposażony w instalację wodociągową, energetyczną, gazową, kanalizacyjną, domofonową oraz centralnego ogrzewania (ogrzewanie z sieci miejskiej),

Suma oszacowania wynosi 173 106,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 129 829,50 Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 17 310,60 zł. (najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg - datą wpłaty rękojmi jest dzień uznania rachunku bankowego komornika). Rękojmia może być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA OLEŚNICA 93 1020 5297 0000 1802 0000 3335. (podając sygn. akt).

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie w godzinach ustalonych w kancelarii oraz przeglądać protokół opisu i oszacowania w Sądzie Rejonowym w Miliczu mieszczącym się pod adresem: J.Piłsudskiego 10, Milicz, 56-300 Milicz.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Szczegółowych informacji związanych z licytacją przedmiotowej nieruchomości można uzyskać pod nr tel. (71) 384-03-99.

 

Treść obwieszczenia dostępna jest również na stronach internetowych: www.licytacje.komornik.pl, Sądu Rejonowego w Miliczu, tablicach ogłoszeń we właściwych urzędach.





 

Komornik Sądowy

 

Agnieszka Kołodziej

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł