Dodano dnia: 2024-07-11
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Lubań, Leśna 44/2 (dolnośląskie)

Leśna 44/2, 59-800, Lubań, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-07-29
Sygnatura: KMP 84/13
Powierzchnia: 42,10 m2
Cena wywołania: 112 500 zł
Cena oszacowania: 150 000 zł
Wadium: 15 000 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

 

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Lubaniu

Anna Kuźmicka-Dudek

Kancelaria Komornicza, Plac Strażacki 11, Lubań, 59-800 Lubań

tel. 757210367 / fax. wew 23

Sygnatura: KMP 84/13

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lubaniu Anna Kuźmicka-Dudek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-07-2024 o godz. 08:30 w budynku Sądu Rejonowego w Lubaniu z siedzibą przy Plac 3 Maja 12, 59-800 Lubań, sala 1, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika **** ******** położonego przy Leśna 44/2, 59-800 Lubań, dla którego SĄD REJONOWY LUBAŃ V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze JG1L/xxxxxxxx/9.
Opis nieruchomości:
lokal mieszkalny nr 2 stanowiący odrębną nieruchomość wraz z pomieszczeniami przynależnymi i udziałem 166/1000 części w częściach wspólnych budynku i prawie współwłasności działki gruntu nr 24 objętej księgą wieczystą KW nr JG1L/xxxxxxxx/8. Lokal składa się z 2 pokoi , w tym jednym połączonym z kuchnią, łazienki z wc i przedpokoju o łącznej pow. użytkowej 38,80m2. Do lokalu przynależy piwnica o pow.3,30m2. Łączna powierzchnia nieruchomości lokalowej wraz pomieszczeniem przynależnym wynosi 42,10m2. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania zasilaną z pieca na opał stały (zlokalizowany w piwnicy).

Suma oszacowania wynosi 150 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 112 500,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 15 000,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP LUBAŃ 69 1020 2137 0000 9902 0044 0255.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Komornik Sądowy

Anna Kuźmicka-Dudek

 

www.komornikluban.pl

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł