Dodano dnia: 2023-02-20
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Legnica, Melchiora Wańkowicza 2/10 (dolnośląskie)

Melchiora Wańkowicza 2/10, 59-220, Legnica, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-04-17
Sygnatura: Km 506/19
Powierzchnia: 60,90 m2
Cena wywołania: 114 000 zł
Cena oszacowania: 152 000 zł
Wadium: 15 200 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Legnicy

Rafał Oskwarek zastępca Robert Bury

Kancelaria Komornicza, Św. Maksymiliana Kolbe 1a,  Legnica,   59-220 Legnica

tel. 768565637 / fax. 768565637

Sygnatura: Km 506/19

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Legnicy Rafał Oskwarek zastępca Robert Bury na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  17-04-2023 o godz. 11:00  w budynku Sądu Rejonowego w Legnicy z siedzibą przy Kościuszki 1-3, 59-220 Legnica, pokój 12,  odbędzie się pierwsza licytacja

ułamkowej części nieruchomości, której  właścicielem jest *************   położonej przy  ul. Melchiora Wańkowicza 2/10, 59-220 Legnica , dla której  Sąd Rejonowy VI Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. ul. Andersa 12/13, Legnica, 59-220 Legnica)   prowadzi księgę wieczystą o numerze LE1L/xxxxxxxx/9.
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny nr 10 położony jest na czwartym piętrze (ostatnim) budynku. Składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki, WC i przedpokoju. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 60,90 m2 (na podstawie zapisów w księdze wieczystej). Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 3,50 m2. Podłogi w pokojach i kuchni pokryte panelami podłogowymi. W łazience, WC i na przedpokoju na podłodze położone są płytki ceramiczne. Ściany w lokalu pokryte gładzią pomalowane, w dwóch pokojach tapety. W kuchni ściany pokryte tapetą oraz w części roboczej blatu i przy kuchence, płytkami ceramicznymi. W łazience i WC na ścianach płytki ceramiczne. W łazience, WC i w jednym pokoju „podwieszane” sufity. Stolarka okienna z profili PCV, parapety drewniane. Stolarka drzwiowa wewnętrzna płycinowa. Drzwi wejściowe drewniane. Lokal posiada instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i gazową. Ogrzewanie lokalu oraz ciepła woda użytkowa z sieci miejskiej. Grzejniki żeliwne, tzw.: „żeberka”. Lokal posiada balkon.

Suma oszacowania wynosi 152 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 114 000,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 15 200,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank BGŻ BNP Paribas SA O/Legnica 68 2030 0045 1110 0000 0108 1110.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 14:00 do godz. 14:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Kościuszki 1-3, Legnica, 59-220  Legnica.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Rafał Oskwarek zastępca Robert Bury

 

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł