Dodano dnia: 2022-11-05
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Katowice, Stanisława Fliegera 14/9 (dolnośląskie)

Stanisława Fliegera 14/9, 40-060, Katowice, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-03-30
Cena wywołania: 186 000 zł
Cena oszacowania: 248 001 zł
Wadium: 24 801 zł

Treść ogłoszenia


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach Kamil Makowski
Kancelaria komornicza nr VIII w Katowicach
Kancelaria Komornicza w Katowicach ul. Stanisława Kossutha 9, I p., 40-844 Katowice
 email: kamil.makowski@komornik.pl,  www.katowice-komornik.eu
konto bankowe: ALIOR BANK S.A. 56 2490 0005 0000 4600 8324 6079  
Sygn. akt Km 1740/18, Km 155/16, Km 1872/16, Km 1406/19
Katowice, dnia 04.11.2022

*080001740188*




O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Katowice - Zachód w Katowicach Kamil Makowski zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 30.03.2023 r. o godz 11:00 w sali nr 208 Sądu Rejonowego w Katowice - Zachód w Katowicach odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

ograniczonego prawa rzeczowego oznaczonego jako spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, położonego w Katowicach, ul. Fliegera 14/9,  nie posiadającego założonej księgi wieczystej, a wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Spółdzielni Mieszkaniowej " Górnik " w Katowicach przy ul. Mikołowska 125a będącego własnością dłużnika ************
 
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 248 001,00 zł.
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 186 000,75 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10 % ceny oszacowania nieruchomości   ( 24 800,10 zł ) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg ( do dnia  29.03.2023 r. ) przelewem na konto kancelarii komorniczej
 ALIOR BANK S.A. 56 2490 0005 0000 4600 8324 6079  
w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu. W dniu licytacji rękojmia nie będzie przyjmowana.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją.
Operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w biurze komornika. Akta postępowania egzekucyjnego na dwa tygodnie przed licytacją zostaną przesłane do Sądu Rejonowego w Katowice-Zachód w Katowicach do Wydziału  II Cywilnego; jednakże w kancelarii komornika pozostanie do wglądu odpis operatu szacunkowego. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji  i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Jednocześnie na podstawie art 954 k.p.c. wzywam organ gminy, urząd skarbowy miejsca położenia nieruchomości oraz organ ubezpieczeń społecznych , aby najpóźniej w terminie licytacji zgłosiły zestawienie podatków i innych danin publicznych, należnych do dnia licytacji.


 K O M O R N I K

Kamil Makowski

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł