Dodano dnia: 2022-03-08
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie w miejscowości Katowice, Fliegera 16/25 (śląskie)

Fliegera 16/25, 40-053, Katowice, (woj. śląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2022-03-22
Sygnatura:  KM 655/10
Powierzchnia: 63,8100 m2
Cena wywołania: 195 631 zł
Cena oszacowania: 260 842 zł
Wadium: 26 085 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  Katowice-Zachód w Katowicach

Marek Rataj

Kancelaria Komornicza, Sobieskiego 13, Katowice,  40-082 Katowice

tel. 322065505 / fax. 322065505

Sygnatura: KM 655/10




OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  Katowice-Zachód w Katowicach Marek Rataj na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 22-03-2022 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w Katowicach z siedzibą przy Warszawska 45, 40-010 Katowice, pokój 118,  odbędzie się pierwsza licytacja

spółdzielczego lokalu mieszkalnego, którego  właścicielem jest *** **** położonego przy Fliegera 16/25, 40-053 Katowice, dla którego Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Francuska 70a, Katowice, 40-028 Katowice)  prowadzi księgę wieczystą o numerze KA1K/xxxxxxxx/6.
Opis nieruchomości:
ograniczone prawo rzeczowe- spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego położonego w Katowicach przy ul. Fliegera 16/25, znajdującego się na V piętrze budynku wielomieszkaniowego, wolnostojącego, o powierzchni użytkowej lokalu 63,81 m2, w skład którego wchodzą trzy pokoje, przedpokój, kuchnia, łazienka oraz WC, do lokalu przynależy pomieszczenie komórki nr 25 o powierzchni użytkowej 1,22 m2, dla lokalu Wydział XI Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach prowadzi księgę wieczystą o numerze KA1K/xxxxxxxx/6.

Suma oszacowania wynosi 260 842,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 195 631,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 26 084,20 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Katowicach 53 1020 2313 0000 3502 0339 5050.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją w sądzie mieszczącycm się pod adresem: ul. Warszawska 45, Katowice, 40-010 Katowice można przeglądać protokół opisu i oszacowania wyżej wymienionej nieruchomosći. 

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach: 

 

Data oględzin Godziny oględzin
16.03.2022 10:00 - 10:15

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

 

Komornik Sądowy

Marek Rataj