Dodano dnia: 2019-12-24
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie przy ulicy Sczanieckiego

ul. Michała Sczanieckiego 22/6, 87-100, Toruń, (woj. kujawsko-pomorskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2020-01-30
Sygnatura: Km 279/19
Cena wywołania: 141 750 zł
Cena oszacowania: 189 000 zł
Wadium: 18 900 zł

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Toruniu

Krzysztof Mańkowski

Kancelaria Komornicza, Matejki 28/3 , Toruń, 87-100 Toruń

tel. 56 661 60 74 / fax. 56 661 60 74

Sygnatura: Km 279/19

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Toruniu Krzysztof Mańkowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30-01-2020 o godz. 13:30 pod adresem: Sąd Rejonowy w Toruniu X Wydział Cywilny, ul. Młodzieżowa 31, 87-100 , pokój 316, odbędzie się pierwsza licytacja spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika **** ******** położonego przy ul. Sczanieckiego 22/6, 87-100 Toruń, dla którego Sąd Rejonowy w Toruniu X Wydział Cywilny prowadzi księgę wieczystą o numerze brak.

Suma oszacowania wynosi 189 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 141 750,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 18 900,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto sądu: BGK O. w Toruniu 62 1130 1017 0021 1000 2790 0004.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Toruniu mieszczącym się pod adresem: Fosa Staromiejska 12, Toruń, 87-100 Toruń.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Krzysztof Mańkowski