Dodano dnia: 2021-06-24
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie przy ulicy Partyzantów

ul. Partyzantów 4/8, 07-401, Ostrołęka, (woj. mazowieckie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2021-08-12
Powierzchnia: 50,87 m2
Cena wywołania: 104 055 zł
Cena oszacowania: 138 740 zł
Wadium: 13 874 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrołęce Beata Pepłowska na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 12-08-2021 r. o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrołęce mającego siedzibę pod adresem ul. Mazowiecka 3, 07-410 Ostrołęka w sali nr  I Co 419/21, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego  położonego  pod adresem: 07-410 Ostrołęka, ul. Partyzantów 4/8, dla którego Sąd  Rejonowy w Ostrołęce VI Wydział  Ksiąg  Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze OS1O/xxxxxxxx/1 o powierzchni użytkowej 50,87 m2 będącego własnością dłużników: Roman Zdzisław Rynkowski i Elżbieta Rynkowka na zasadach małżeńskiej wspólności ustawowej.



Suma oszacowania wynosi 138 740,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 104 055,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię


w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 13 874,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:


Bank Millennium SA Millennium - Centrum Rozliczeniowe 49 11602202 0000 0001 7347 2685


Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 419/21).

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.