Dodano dnia: 2021-05-18
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Mieszkanie na pierwszym piętrze

ul. inż. J. Śmidowicza 41/7, 81-127, Gdynia, (woj. pomorskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Mieszkania
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2021-07-05
Sygnatura: Km 1205/20
Powierzchnia: 33,5 m2
Cena wywołania: 149 250 zł
Cena oszacowania: 199 000 zł
Wadium: 19 900 zł

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Gdyni

Jarosław Buzderewicz

Kancelaria Komornicza, Przemysława 4, Gdynia, 81-523 Gdynia

tel. 58 50 65 111 / fax. 58 710 35 70

Sygnatura: Km 1205/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gdyni Jarosław Buzderewicz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 05-07-2021 o godz. 10:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Gdyni Budynek B, ul. Jana z Kolna 55, 81-354 Gdynia, pokój 2, odbędzie się pierwsza licytacja spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika **** ******** położonego przy Śmidowicza 41/7, 81-127 Gdynia , dla którego Sąd Rejonowy w Gdyni Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze brak KW.
Opis nieruchomości:
Lokal składa się z 1 pokoju, kuchni, łazienki z wc i przedpokoju. Powierzchnia użytkowa lokalu to 33,5 m2. Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 4,9 m2. Lokal znajduje się na I piętrze.

Suma oszacowania wynosi 199 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 149 250,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 900,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. 37 1600 1114 1823 0599 1000 0004.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Gdyni mieszczącym się pod adresem: Pl. Konstytucji 5 , Gdynia, 81-354 Gdynia.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Jarosław Buzderewicz