Dodano dnia: 2024-03-11
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Miejsce postojowe w miejscowości Rzeszów, Batalionów Chłopskich (podkarpackie)

Batalionów Chłopskich, 35-125, Rzeszów, (woj. podkarpackie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

e-licytacja
Kategoria: Garaże i miejsca postojowe
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-04-18
Sygnatura: KM 445/19
Powierzchnia: 18 m2
Obszar działki: 0,0021 ha
Cena wywołania: 42 211 zł
Cena oszacowania: 56 281 zł
Wadium: 5 629 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Rzeszowie

Jakub Kwater

Kancelaria Komornicza, Chodkiewicza 6/3,  Rzeszów,   35-045 Rzeszów

tel. 178525140 / fax. 178525140

Sygnatura: KM 445/19

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie Jakub Kwater Kancelaria Komornicza nr IX w Rzeszowie podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 445/19 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 



- garażu położonego przy  al. Batalionów Chłopskich , 35-038 Rzeszów, dla którego Sąd Rejonowy w Rzeszowie VII Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Kustronia 4, Rzeszów, 35-303 Rzeszów)   prowadzi księgę wieczystą o numerze RZ1Z/xxxxxxxx/6.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest prawo własności budynku oznaczonego jako boks garażowy na samochód osobowy o powierzchni 18 m2, posadowionego na działce ewidencyjnej 1878/34, o pow. 0,0021 ha, położonej w Rzeszowie w obrębie 207 Śródmieście (na skrzyżowaniu ulicy Generała Jarosława Dąbrowskiego i Alei Batalionów Chłopskich), wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu - dla których to praw Sąd Rejonowy w Rzeszowie VII Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi KW RZ1Z/xxxxxxxx/6. Z powyższym prawem związane jest prawo użytkowania wieczystego działki ewidencyjnej 1878/43, położonej w Rzeszowie w obrębie 207 Śródmieście objętej księgą wieczystą RZ1Z/xxxxxxxx/0 - w części 21/745.

 

Suma oszacowania wynosi 56 281,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 42 210,75 zł.  

 

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

 

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 5 628,10 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 25910100032015000307200001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

 

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 18.04.2024 o godzinie: 12.00  a zakończy się w dniu 25.04.2024 o godzinie: 12.00.  Na podstawie art. 986§ 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

 

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. 


Zgodnie z art.  976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.




Komornik Sądowy

Jakub Kwater