Dodano dnia: 2022-02-22
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Miejsce postojowe w miejscowości Mielec, Miasteczko Młodego Robotnika 7/7 (podkarpackie)

Miasteczko Młodego Robotnika 7/7, 39-300, Mielec, (woj. podkarpackie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Garaże i miejsca postojowe
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2022-03-18
Sygnatura:  Km 887/19 i inna
Powierzchnia: 16,5000 m2
Cena wywołania: 16 582 zł
Cena oszacowania: 22 110 zł
Wadium: 2 211 zł

Księgi wieczyste

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Mielcu

Łukasz Dziuban

Kancelaria Komornicza, Sienkiewicza 42, Mielec,  39-300 Mielec

tel. 17 77 07 101 / fax. 17 7707 107

Sygnatura: Km 887/19 i inna




OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mielcu Łukasz Dziuban na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 09.00 w dniu 18.03.2022 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

garażu położonego przy Miasteczko Młodego Robotnika 7, 39-300 Mielec, dla którego Sąd Rejonowy w Mielcu (adres: ul. Kościuszki 15/39-300, Mielec, 39-300 Mielec) prowadzi księgę wieczystą o numerze TB1M/xxxxxxxx/9.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest prawo własności lokalu niemieszkalnego - garażu położonego w Mielcu, Obręb 2 Osiedle, dla którego Sąd Rejonowy w w Mielcu prowadzi księgę wieczystą nr TB1M/xxxxxxxx/9, z którym związany jest udział w wysokości 20/374 w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości wspólnej objętej księgą wieczystą nr TB1M/xxxxxxxx/9. Lokal ma powierzchnię użytkową 16,50 m2 i zlokalizowany jest w Mielcu w budynku przy ul. Miasteczko Młodego Robotnika 7 na działce oznaczonej w operacie ewidencji gruntów i budynków obrębu Osiedle nr 1069/13 o pow. 0.0374 ha objętej księgą wieczystą TB1M/xxxxxxxx/9, w której wpisany jest udział 20/374 części w prawie użytkowania wieczystego gruntu działki dla każdego właściciela nieruchomości lokalowej nr 7. Lokal nr 7 o pow. użytkowej 16,50 m2 o funkcji niemieszkalnej - garaż, zlokalizowany jest w budynku garażowym przy ul Miasteczko Młodego Robotnika 7 w Mielcu wzniesionym na działce nr 1069/13 o pow. 0.0374 ha – obręb Osiedle. Ściany lokalu otynkowane, posadzka betonowa z wykonanym kanałem (aktualnie zasypanym). Tynki wewnętrzne cementowo - wapienne. Drzwi stalowe dwuskrzydłowe. Lokal wyposażony w  instalację elektryczną. Działka na jakiej znajduje się lokal nie jest ogrodzona. Lokal użytkowany jest zgodnie z przeznaczeniem – funkcja niemieszkalna. Dostęp do drogi publicznej bezpośrednim zjazdem z drogi powiatowej, następnie drogą wewnętrzną częściowo utwardzoną. W bezpośrednim sąsiedztwie wycenianej nieruchomości znajdują się nieruchomości zabudowane w części budynkami wielorodzinnymi a w części garażowymi oraz teren ogródków działkowych, grunty niezabudowane oraz zadrzewione. Budynek niemieszkalny parterowy – garażowy wzniesiony w technologii tradycyjnej, fundamenty monolityczne. Stropodach z płyt prefabrykowanych korytkowych. Drzwi stalowe. Rok budowy – 1952 r. Powierzchnia zabudowy – 374,00 m2. Powierzchnia wszystkich lokali - 370,10 m2. Budynek posiada jedną kondygnację nadziemną. Instalacje w budynku: elektryczna. Nadto organ poucza o treści przepisu z art. 986 [5] §1 k.p.c., zgodnie z którym za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego Komornika. Rękojmię należy więc uiścić odpowiednio wcześniej, tak aby na 2 dni przed rozpoczęciem aukcji znajdowała się ona na rachunku bankowym Komornika

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 25.03.2022 o godzinie: 14.00 .

Suma oszacowania wynosi 22 110,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 16 582,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 211,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 38 2030 0045 1110 0000 0314 7750 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 13:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Komornik Sądowy

Łukasz Dziuban