Dodano dnia: 2024-03-14
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Grunt w miejscowości Żerań Mały, Żerań Mały (mazowieckie). Działka numer: 62/2

Żerań Mały, 07-415, Żerań Mały, (woj. mazowieckie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Działki i grunty
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-04-16
Sygnatura: GKm 27/23
Obszar działki: 1,1300 ha
Cena wywołania: 153 000 zł
Cena oszacowania: 204 000 zł
Wadium: 20 400 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Ostrołęce

Beata Pepłowska

Kancelaria Komornicza, ul. Kilińskiego 42,  Ostrołęka,   07-410 Ostrołęka

tel. 29 764 40 49 / fax. 29 764 40 49

Sygnatura: GKm 27/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrołęce Beata Pepłowska na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKm 27/23 w dniu 16-04-2024 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrołęce z siedzibą przy ul. Mazowiecka 3, 07-410 Ostrołęka, sala VIII, odbędzie się pierwsza licytacja:

 

- nieruchomości, której  właścicielem jest *********** położonej przy  ,Żerań Mały,  07-415 Olszewo-Borki, dla której Sąd Rejonowy w Ostrołęce VI Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Mazowiecka 3, Ostrołęka, 07-410 Ostrołęka)   prowadzi księgę wieczystą o numerze OS1O/xxxxxxxx/4.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa, niezabudowana zawarta w księdze wieczystej nr OS1O/xxxxxxxx/4 obejmująca działkę rolną: - nr 62/2 o powierzchni 1,1300 ha. Nieruchomość zlokalizowana na terenie obrębu 0038, Żerań Mały, gm. Olszewo-Borki. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka położona jest w znacznej części terenu przeznaczonego pod zabudowę mieszkaniową i letniskową, a niewielka część działki znajduje się na terenie oznaczonym jako rolny.

Suma oszacowania wynosi 204 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 153 000,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 20 400,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Ostrołęce ul. ul. Mazowiecka3, 07-410  Ostrołęka. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Bank Millennium SA 49 1160 2202 0000 0001 7347 2685.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.