Dodano dnia: 2022-12-28
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Grunt w miejscowości Ustroń, Katowicka 125 (śląskie). Działki numer: 462/5, 414/23

Katowicka 125, 43-450, Ustroń, (woj. śląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Działki i grunty
Rodzaj: Licytacja komornicza
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-03-03
Obszar działki: 0,6014 ha
Cena wywołania: 1 080 000 zł
Cena oszacowania: 1 440 000 zł
Wadium: 144 000 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie Szczepan Kubica zawiadamia na  podstawie art. 983 kpc w zw. z art. 955 kpc, że w dniu 03 marca 2023r. o godz. 9:00 w Sądzie Rejonowym w Cieszynie ul. Garncarska 8, 43-400 Cieszyn - sala 56 odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości położonej w Ustroniu ul. Katowicka 125 , dla której Sąd Rejonowy w Cieszynie prowadzi księgę wieczystą nr BB1C/xxxxxxxx/3 (dz.nr 462/5 , 414/23) o łącznej powierzchni 0,6014 ha. Działki użytkowane na cele postojowe i warsztatowe związane z transportem , zabudowane wiatą konstrukcji stalowej o pow. 200m2. Nieruchomość położona jest w obszarze oznaczonej symbolem AG- obszary aktywności gospodarczych.

stanowiącej własność dłużnika:
 ************

Suma oszacowania nieruchomości wynosi kwotę:   1 440 000,00zł.
  - cenę wywołania wynosi kwotę:  1 080 000,00  zł. (3/4 ceny oszacowania)
  - wysokość rękojmi wynosi kwotę: 144 000, 00 zł.(1/10 sumy oszacowania)



Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyćnajpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania tj. 144 000,00 zł. w kasie Kancelaria Komornicza 43-400 Cieszyn ul. Rynek 17 (I piętro)  w gotówce  . Rękojmię można uiścić także na konto komornika :
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Tychach nr: 77 1020 2528 0000 0902 0333 9397

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi
Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją. Operat szacunkowy nieruchomości sporządzony przez biegłego można przeglądać w kancelarii komorniczej ul. Rynek 17, 43-400 Cieszyn
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości  lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
                        Komornik Sądowy
                         Szczepan Kubica