Dodano dnia: 2022-07-13
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Grunt w miejscowości Patrzyków, Patrzyków (łódzkie). Działki numer: 1416, 177

Patrzyków, 98-330, Patrzyków, (woj. łódzkie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Działki i grunty
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2022-09-07
Sygnatura:  KM 1908/21
Powierzchnia: 2,62 ha
Cena wywołania: 55 050 zł
Cena oszacowania: 73 400 zł
Wadium: 7 340 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu

Łukasz Mariusz Kozioł

Kancelaria Komornicza, ul. Krakowskie Przedmieście 22 I p.,  Wieluń,   98-300 Wieluń

tel. 0-43 843-80-34 / fax. 507758330

Sygnatura: KM 1908/21

 

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Wieluniu Łukasz Mariusz Kozioł na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  07-09-2022 o godz. 10:15  pod adresem: Sąd Rejonowy w Pajęcznie , Sienkiewicza 12, 98-300 Wieluń,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest *************  położonej przy  ,Patrzyków ,  98-330 Pajęczno , dla której  Sąd Rejonowy w Pajęcznie   (adres: ul. Sienkiewicza 12, Pajęczno , 98-330 Pajęczno )   prowadzi księgę wieczystą o numerze SR2W/xxxxxxxx/2.
Opis nieruchomości:
pierwsza licytacja nieruchomości zabudowanej stanowiącej działki nr 1416, 177, o łącznej pow. 2,62 ha położonej pod adresem: 98-330 Pajęczno, Patrzyków, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z/s w Pajęcznie prowadzi księgę wieczystą o numerze SR2W/xxxxxxxx/2 stanowiącej własność Marcina Kucharskiego. Suma oszacowania wynosi: - działka nr 1416 o pow. 0,38 ha (łąki trwałe) - 5 400,00 zł - działka nr 177 o pow. 2,24 ha (lasy, pastwiska, grunty orne) - 68 000,00 zł łącznie suma oszacowania wynosi 73 400,00 zł. Cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi - działka nr 1416 o pow. 0,38 ha (łąki trwałe) - 4 050,00 zł - działka nr 177 o pow. 2,24 ha (lasy, pastwiska, grunty orne) - 51 000,00 zł łącznie suma oszacowania wynosi 55 050,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest odpowiednio: działka nr 1416 - 540,00 zł, działka nr 177 - 6 800,00 zł Rękojmia powinna być złożona na rachunek bankowy komornika: PKO BP O/Wieluń 16102045640000550200402404 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Suma oszacowania wynosi 73 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 55 050,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 340,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: bank 16 1020 4564 0000 5502 0040 2404.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. pl. Jagielloński 1, Wieluń, 98-300  Wieluń.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Łukasz Mariusz Kozioł