Dodano dnia: 2023-03-09
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Grunt w miejscowości Malczyce, Malczyce (dolnośląskie). Działki numer: 36/27, 36/39

Malczyce, 55-320, Malczyce, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Działki i grunty
Rodzaj: Licytacja komornicza
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2023-03-30
Obszar działki: 1,1386 ha
Cena wywołania: 240 533 zł
Cena oszacowania: 360 800 zł
Wadium: 36 080 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

OBWIESZCZENIE  O  DRUGIEJ  LICYTACJI  WIECZYSTEGO UŻYTKOWANIA NIERUCHOMOŚCI WR1S/xxxxxxxx/6

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Śląskiej Andrzej Pokora na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30 marca 2023 r. o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej mającego siedzibę pod adresem ul. Św. Andrzeja 3, 55-300 ŚRODA ŚLĄSKA w sali nr 103, odbędzie się druga licytacja: 
prawa dłużnika **** ******** położonej w miejscowości Malczyce przy ul. Sienkiewicza (działka numer 36/27 oraz 36/39, arkusz mapy 1, obręb nr 0005 Malczyce), dla której Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej, IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1S/xxxxxxxx/6 oraz prawa własności budynku administracyjnego posadowionego na tej nieruchomości.
Nieruchomość gruntowa znajduje się na terenie dawnej cukrowni Małoszyn w Malczycach. Położona jest na terenie płaskim o regularnych kształtach, nieogrodzona, porośnięta trawą i chwastami. Na terenie nieruchomości znajdują się pozostałości budynków produkcyjnych oraz budynek administracyjny. W odległości około 100m od granicy nieruchomości przebiega sieć wodociągowa i energetyczna. Powierzchnia nieruchomości gruntowej wynosi łącznie  1,1386 ha. 
Budynek administracyjny  to budynek wolnostojący, niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek przykryty jest płaskim dachem. Budynek w bardzo złym stanie technicznym. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 71 m2.
Suma oszacowania wynosi 360 800,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 
240 533,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest  36 080,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona na rachunek bankowy komornika:
PKO BP S.A. 21 10205242 0000 2502 0261 9229 
Rękojmia może być złożona również w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. W przypadku przelewu na konto, za termin złożenia rękojmi uważa się moment wpływu środków na konto bankowe komornika.  
Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z komornikiem. Operat szacunkowy nieruchomości znajduje się do wglądu w siedzibie kancelarii komornika.
Pouczenie:
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości  lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwa udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.


 

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł