Dodano dnia: 2024-04-26
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Grunt w miejscowości Kalety, Fabryczna (śląskie). Działka numer: 224/34

Fabryczna, 42-660, Kalety, (woj. śląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

e-licytacja
Kategoria: Działki i grunty
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-06-06
Sygnatura: GKm 90/22
Obszar działki: 2016 m2
Cena wywołania: 59 040 zł
Cena oszacowania: 78 720 zł
Wadium: 7 872 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Tarnowskich Górach

Tomasz Adamski

Kancelaria Komornicza, Opolska 10,  Tarnowskie Góry,   42-600 Tarnowskie Góry

tel. 32 285 15 49 / fax. 32 285 90 27

Sygnatura: GKm 90/22

 

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach Tomasz Adamski podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKm 90/22 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 



- użytkowania wieczystego położonego przy  ul. Fabrycznej- działka nr działka 224/34. -, 42-660 Kalety, dla której Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach Wydział V Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Opolska 24, Tarnowskie Góry, 42-600 Tarnowskie Góry)   prowadzi księgę wieczystą o numerze GL1T/xxxxxxxx/8.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest udział w wysokości 1/2 w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w miejscowości Kalety, o powierzchni 2016 mkw, działka nr 224/34. Nieruchomość stanowi własność Skarbu Państwa, w imieniu którego występuje Starosta tarnogórski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej. Prawo użytkowania wieczystego nieruchomości zostało ustanowione do 04.12.2089r. Nieruchomość posiada dostęp do następujących sieci zlokalizowanych w ul. Fabrycznej: energetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej. Dodatkowo przez nieruchomość wzdłuż północnej granicy przebiega sieć kanalizacji sanitarnej Dn200, a w północno- wschodnim rogu sieć wodociągowa DN100. Przeznaczenie nieruchomości to: a) podstawowe- tereny usług b) dopuszczalne- tereny działalności produkcyjnej, tereny składów, baz, handlu hurtowego, tereny skwerów z funkcją rekreacyjną

 

Suma oszacowania wynosi 78 720,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 59 040,00 zł.  Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto.    

 

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach:

 

Data oględzin Godziny oględzin
23.05.2024 - 05.06.2024 07:00 - 21:00

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.



Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 7 872,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 97 1050 1386 1000 0023 0356 2322 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

 

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 06.06.2024 o godzinie: 11.30  a zakończy się w dniu 13.06.2024 o godzinie: 11.30.  Na podstawie art. 986§ 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

 

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. 


Zgodnie z art.  976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

 

Zgodnie z art. 18 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego są płatnikami podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika lub posiadanych przez niego z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 106 c pkt 2 o podatku od towarów i usług faktury dokumentujące dostawę towarów, o której mowa w art. 18 cytowanej ustawy, z tytułu której na dłużniku ciąży obowiązek podatkowy, wystawiają w imieniu i na rzecz dłużnika komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego.

 

Komornik Sądowy

Tomasz Adamski