Dodano dnia: 2021-09-22
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Grunt w miejscowości Dzierżoniów, ul. Batalionów Chłopskich (dolnośląskie). Działki numer: 1024/1, 1024/2, 1024/3

ul. Batalionów Chłopskich, 58-200, Dzierżoniów, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Działki i grunty
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2021-12-03
Sygnatura:  GKm 46/20
Obszar działki: 6 836 m2
Cena wywołania: 740 288 zł
Cena oszacowania: 987 050 zł
Wadium: 98 705 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie

Paweł Wilk

Kancelaria Komornicza, ul. Wrocławska 35, Dzierżoniów,  58-200 Dzierżoniów

tel. 746400229 / fax. 74 633 19 92

Sygnatura: GKm 46/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie Paweł Wilk na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 03-12-2021 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie z siedzibą przy ul. Świdnicka 51, 58-200 Dzierżoniów, pokój 200,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest **** położonej przy Batalionów Chłopskich , 58-200 Dzierżoniów, dla której Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Świdnicka 51, Dzierżoniów, 58-200 Dzierżoniów)  prowadzi księgę wieczystą o numerze SW1D/xxxxxxxx/2.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość ta składa się z trzech działek o łącznej powierzchni 6 836 m2, obręb Przedmieście, miasto Dzierżoniów: - niezabudowana o nr ewidencyjnym 1024/1, AM-4, jednostka ewidencyjna 020202_1 (Dzierżoniów) o powierzchni 197 m2 - niezabudowana o nr ewidencyjnym 1024/2, AM-4, jednostka ewidencyjna 020202_1 (Dzierżoniów) o powierzchni 374 m2 - niezabudowana o nr ewidencyjnym 1024/3, AM-4, jednostka ewidencyjna 020202_1 (Dzierżoniów) o powierzchni 6 265 m2 Nieruchomości niezabudowana. Na terenie znajdują się hałdy gruzu po wyburzonych budynkach. Na podłożu części nieruchomości wyłożone są płyty betonowe, możliwe że są to stare fundamenty, które pozostały po poprzednich zabudowaniach. Znajdują się również krzewy, trawa i samosiejki drzew. Teren jest ogrodzony. Działki częściowo uzbrojone w elementy infrastruktury, wodnej, elektrycznej i kanalizacyjnej. Przeznaczenie w MPZP: zabudowa usługowa z zielenią towarzyszącą i pas drogi wewnętrznej ogólnodostępnej o parametrach klasy L (lokalnej)

Suma oszacowania wynosi 987 050,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 740 287,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 98 705,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska SA 79 1090 2327 0000 0001 3346 8839.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 13:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. ul. Świdnicka 51, Dzierżoniów, 58-200  Dzierżoniów.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

 

Komornik Sądowy

Paweł Wilk

 

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł