Dodano dnia: 2020-11-25
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Działka zabudowana domem i budynkiem gospodarczym

ul. Jana Kochanowskiego 75, 89-400, Sępólno Kraj., (woj. kujawsko-pomorskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Domy
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2020-12-14
Sygnatura: Km 1445/18
Obszar działki: 0,0648 ha
Cena wywołania: 86 475 zł
Cena oszacowania: 115 300 zł
Wadium: 11 530 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Tucholi

Małgorzata Wolny

Kancelaria Komornicza, Sępoleńska 7, Tuchola, 89-500 Tuchola

tel. 523342810 / fax. 523342810

Sygnatura: Km 1445/18

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Tucholi Małgorzata Wolny na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-12-2020 o godz. 09:40 w kancelarii komornika odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej przy Kochanowskiego 75, 89-400 Sępólno Kraj. , dla której SR w Tucholi V Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z/s w Sępólnie Kraj. prowadzi księgę wieczystą o numerze BY2T/xxxxxxxx/8.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest udział nr 2 wynoszący 1/2 oraz udział nr 3 wynoszący 1/2 w nieruchomości, która składa się z działki nr 794 o pow. 0,0648 ha. Na działce znajdują się dwa budynki: mieszkalny oraz gospodarczy. Budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej, dwukondygnacyjny o pow. użytkowej 164,43 m2. Na parterze: wejście, hol z klatką schodową, dwa pokoje, garaż, pralnia, kotłownia i korytarz. Na piętrze: trzy pokoje, kuchnia, spiżarnia, łazienka i korytarz. W budynku instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa. Budynek gospodarczy o pow. użytkowej 39,55 m2 przylega do budynku mieszkalnego, w budynku instalacja elektryczna. Suma oszacowania nieruchomości wynosi 230 600,00zł. Natomiast suma oszacowania udziału wynoszącego 1/2 w/w nieruchomości wynosi 115 300,00zł. Celem przystąpienia do licytacji udziału wynoszącego 1/2 w nieruchomości należy wpłacić wadium w kwocie 11 530,00zł.

Suma oszacowania wynosi 115 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 86 475,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 11 530,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BANK MILENIUM SA 22 1160 2202 0000 0000 6090 6223. najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Tucholi mieszczącym się pod adresem: Świecka 28, 89-500 Tuchola.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Komornik Sądowy

Małgorzata Wolny