Dodano dnia: 2024-02-27
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Dom w miejscowości Poniszowice, Strażacka 24 (śląskie). Działka numer: 145

Strażacka 24, 44-172, Poniszowice, (woj. śląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Domy
Rodzaj: Licytacja komornicza
2 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-04-15
Sygnatura: KM 1447/20
Obszar działki: 0,1400 ha
Cena wywołania: 153 333 zł
Cena oszacowania: 230 000 zł
Wadium: 23 000 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Gliwicach

Łukasz Rykalski

Kancelaria Komornicza, Chopina 11,  Gliwice,   44-100 Gliwice

tel. 323371922 / fax. 323371922

Sygnatura: KM 1447/20



OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gliwicach Łukasz Rykalski na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 1447/20 w dniu 15-04-2024 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Gliwicach z siedzibą przy Powstańców Warszawy 23, 44-100 Gliwice, sala 228, odbędzie się druga licytacja:

 

- nieruchomości, której  właścicielem jest ********* położonej przy  Strażacka 24, 44-172 Poniszowice, dla której   (adres: ul.  Strażacka 24, Poniszowice, 44-172 Poniszowice)  prowadzi księgę wieczystą o numerze GL1G/xxxxxxxx/8.
Opis nieruchomości:
Działka ewidencyjna nr 145 o powierzchni 0,1400 ha o kształcie wieloboku z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej ul Strażackiej która jest w tej części miejscowości drogą o słabym natężeniu ruchu. Budynek w konstrukcji tradycyjnej, murowanej z lat przedwojennych, niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym o powierzchni 117,75 m2. Kryty dachówką. Całość ogrodzona płotem na podmurówce. Budynek wyposażony w energię elektryczną, wodę i kanalizację. Ogrzewanie budynku- piec na paliwo stałe węgiel. Budynek wykazuje wysoki stopień zużycia technicznego - - standard niski.

Suma oszacowania wynosi 230 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 153 333,33 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 23 000,00 zł.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 12:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Gliwicach ul. Powstańców Warszawy23, 44-100  Gliwice. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Bank Polska Kasa Opieki S.A. 06124043021111001060608575.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

 

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.



Komornik Sądowy

Łukasz Rykalski