Dodano dnia: 2024-09-03
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Dom w miejscowości Płoty, Leśna 23 (lubuskie). Działka numer: 106/1

Leśna 23, 66-016, Płoty, (woj. lubuskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Domy
Rodzaj: Licytacja komornicza
2 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-09-06
Sygnatura: Km 594/18
Obszar działki: 4400 m2
Cena wywołania: 180 120 zł
Cena oszacowania: 270 180 zł
Wadium: 27 018 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Zielonej Górze

Beata Gasztyk

Kancelaria Komornicza, Bohaterów Westerplatte 11 11,  Zielona Góra,   65-950 Zielona Góra

tel. 68 326 83 19 / fax. 68 322 19 05

Sygnatura: Km 594/18



OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 594/18 w dniu 06-09-2024 o godz. 11:30 w budynku Sądu Rejonowego w Zielonej Górze z siedzibą przy Plac Słowiański 2, 65-069 Zielona Góra, odbędzie się druga licytacja:

 

- ułamkowej części nieruchomości, której   właścicielem jest ********* położonej przy  ul. Leśna 23,Płoty,  66-016 Czerwieńsk, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  PL.Slowiański 2, Zielona Góra, 65-950 Zielona Góra)   prowadzi księgę wieczystą o numerze ZG1E/xxxxxxxx/6.
Opis nieruchomości:
składającej się z działki nr 106/1 o pow. 4400 m2, zabudowanej budynkiem mieszkalnym o powierzchni 147,00 m2 oraz budynkiem gospodarczym o powierzchni 47,00 m2 .Postępowanie prowadzone jest obecnie na podstawie art. 527-529 k.c.

Suma oszacowania wynosi 270 180,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 180 120,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 27 018,00 zł.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Zielonej Górze ul. Plac Słowiański2, 65-069  Zielona Góra. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP S.A. I O. Centrum/ZIELONA GÓRA 70 1020 5402 0000 0902 0113 0640.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

 

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.



Komornik Sądowy

Beata Gasztyk