Dodano dnia: 2024-02-14
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Dom w miejscowości Długołęka, Władysława Broniewskiego 8 (dolnośląskie). Działka numer: 229

Władysława Broniewskiego 8, 55-095, Długołęka, (woj. dolnośląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Domy
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2024-03-15
Sygnatura: Km 924/22
Obszar działki: 0,0600 ha
Cena wywołania: 569 400 zł
Cena oszacowania: 759 200 zł
Wadium: 75 920 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Oleśnicy

Tomasz Chynek

Kancelaria Komornicza, Jana Matejki 26, Oleśnica, 56-400 Oleśnica

tel. 71 721-84-40 / fax. 71 721-84-41

www.olesnicakomornik.pl

 

Sygnatura: Km 924/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Oleśnicy Tomasz Chynek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 15-03-2024 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Oleśnicy z siedzibą przy 3 Maja 48/49, 56-400 , sala 24, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: **** ******** położonej przy Broniewskiego 8, 55-095 Długołęka, dla której Sąd Rejonowy w Oleśnicy V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1E/xxxxxxxx/2.

Opis nieruchomości:

Licytacja w postępowaniu o zniesienia współwłasności nieruchomości w drodze sprzedaży publicznej nieruchomości oznaczonej jako: działka gruntu z zabudowaniami, działka nr 229 o pow. 0,0600 ha położonej w miejscowości Długołęka ul. Broniewskiego 8 posiadającej założoną księgę wieczystą w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Oleśnicy o numerze WR1E/xxxxxxxx/2 Nieruchomość zabudowana domem mieszkalnym z planowaną praktyką lekarską wolnostojącym w trakcie realizacji w stanie surowym otwartym. Działka posiada dostęp do drogi publicznej o nawierzchni utwardzonej. W sąsiedztwie zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Działka ma kształt regularny prostokąta, płaską konfigurację terenu w pełni ogrodzona, z trzech stron siatką ogrodzeniową, a od jednej strony murem o zróżnicowanej wysokości z cegły pełnej. Wejście od strony ul. Broniewskiego furtką, wjazd przez bramę wjazdową dwuskrzydłową od ulicy Szkolnej. W narożniku działki wydzielony jest obszar na przepompownię ścieków. Teren nieruchomości wyposażony w sieć elektryczną, wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, telefoniczną. Występuje niezgodność pomiędzy stanem wynikającym z ewidencji gruntów i budynków a stanem rzeczywistym, ponieważ nieruchomość została rozbudowana i zmodernizowana, w wyniku tego zwiększyła swoją kubaturę. Opis stanu istniejącego budynku przed rozbudową - www.olesnicakomornik.pl Opis budynku po rozbudowie - www.olesnicakomornik.pl W czasie oględzin nieruchomości nie można było ustalić precyzyjnie funkcji pomieszczeń, inwentaryzacją objęto stan istniejący. W wyniku pomiarów biegła uzyskała następujące wyniki: pow. użytkowa parteru 167,89 m2 ;pow. piętra 100,44 m2; pow.ia piwnic 39,43 m2 Zestawienie pomieszczeń według stanu na dzień oględzin w m2 : parter - razem 167,89 ( ganek - 4,16, pom. 1- 23,61; holl 17,77;pomieszczenie 2 - 58,52; pom. 3 - 37,24, dobudowa z gospodarczego - 24,59; schody 2,00) Piętro - razem 100,44, (pom. 4 - 29,77, pom. 5 - 35,76,schody - 7,87,pom. 6 - 15,18,pom.7 -11,86) Piwnica - razem 39,43(piwnica 1 - 11,52, piwnica 2 - 11,25,piwnica 3 - 10,41,korytarz +schody - 6,25) Ostateczną decyzją nr 1359/2021 z dnia 23 grudnia 2021 roku Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nałożono na inwestora obowiązek doprowadzenie budowy do stanu zgodnego z prawem tj. wykonania w terminie 6 miesięcy od dnia otrzymania decyzji następujące czynności: 1. Rozebrania części dokonanej rozbudowy przekraczającej 10 m (liczone od naturalnej powierzchni gruntu do kalenicy). 2. Sporządzenie i przedłożenie 4 egzemplarzy projektu budowlanego zamiennego (projektu zagospodarowania działki i projektu architektoniczno – budowlanego) rozbudowy w/w obiektu uwzględniającego zmiany wynikające z wykonanych robót budowlanych (projekt budowlany zamienny powinien spełniać wymagania art. 34 Prawa budowlanego, posiadać opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty wymagane przepisami szczegółowymi). Przeznaczenie w MPZP Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu wsi Długołęka działka nr 229 położona jest na obszarze oznaczonym symbolem MN - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz zabudowy zagrodowej oraz niewielka część na poszerzenie drogi dojazdowej KD - teren ulic klasy "D" – dojazdowe

---

Licytacja w postępowaniu o zniesienia współwłasności nieruchomości w drodze sprzedaży publicznej nieruchomości oznaczonej jako: działka gruntu z zabudowaniami, działka nr 229 o pow. 0,0600 ha położonej w miejscowości Długołęka ul. Broniewskiego 8 posiadającej założoną księgę wieczystą w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Oleśnicy o numerze WR1E/xxxxxxxx/2

---

Cena

Suma oszacowania wynosi 759 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 569 400,00 .

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 75 920,00 zł.

Rękojmia

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Bank Spółdzielczy w Oleśnicy Centrala 32 9584 0008 2001 0013 1430 0001.

Warunki licytacji

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w następujących terminach:

 

Data oględzin Godziny oględzin
29.02.2024 10:00 - 10:00

oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

 

Ogłoszenia nieruchomości w pobliżu

Mieszkanie w miejscowości Wrocław, Litewska 6/85 (dolnośląskie)

Litewska 6/85, 51-354, Wrocław, (woj. dolnośląskie)

Rodzaj: Licytacja komornicza
Kategoria: Mieszkania
Data licytacji: 2026-11-29
e-licytacja
Cena wywołania: 297 075 zł
Cena oszacowania: 396 100 zł