Dodano dnia: 2020-08-01
UWAGA!!! Przeglądasz zarchiwizowane ogłoszenie

Dom jednorodzinny z częścią usługową

ul. Rudolfa Ranoszka 33, 44-338, Jastrzębie-Zdrój, (woj. śląskie)

Formularz zgłaszania uwag do ogłoszenia
Powód zgłoszenia

Kategoria: Domy
Rodzaj: Licytacja komornicza
1 licytacja nieruchomości
Typ licytacji: Zwykły
Data licytacji: 2020-10-02
Sygnatura:  KM 952/20
Obszar działki: 0,1244 ha
Cena wywołania: 267 360 zł
Cena oszacowania: 356 480 zł
Wadium: 35 648 zł

Księgi wieczyste

Działki ewidencyjne

Treść ogłoszenia









Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju

Adam Mika

Kancelaria Komornicza, 1-go Maja 20, Jastrzębie-Zdrój

tel. 32 4762022 / fax. 32 4762022

Sygnatura: KM 952/20


OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju Adam Mika na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 02-10-2020 o godz. 10:00w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju z siedzibą przy Staszica 3, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, pokój 155,  odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika **** ******** położonej przy Ranoszka 33, 44-338 M. Jastrzębie-Zdrój, dla której SĄD REJONOWY JASTRZĘBIE-ZDRÓJ V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCHprowadzi księgę wieczystą o numerze GL1J/xxxxxxxx/8.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa położona w Jastrzębiu-Zdroju, w obrębie 0009 Moszczenica, przy ulicy Ranoszka, zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym z częścią usługową o numerze porządkowym 33 o powierzchni całkowitej 278,42 m2. Działka nr 781/43 posiada powierzchnię 0.1244 ha oraz kształt trapezu. Dla nieruchomości urządzona jest księga wieczysta KW nr GL1J/xxxxxxxx/8 prowadzona przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Suma oszacowania wynosi 356 480,00 , zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 267 360,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 35 648,00 zł. Rękojmia powinna być wpłacona przelewem na rachunek bankowy komornika nr 27 1050 1605 1000 0022 6067 5810 - w tytule przelewu należy wpisać "Rękojmia do sprawy KM 952/20, imię i nazwisko licytanta oraz jego adres zamieszkania", w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi lub gotówką, na dzień przed terminem licytacji (decyduje data uznania wpłaty na rachunku komornika).

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.







Komornik Sądowy


Adam Mika